1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Словаччині депутат позбувся мандата через расизм

03.09.2019 23:50 Влада

Верховний суд Словаччини у вівторок, 3 вересня, прийняв рішення про позбавлення члена парламенту мандата через расистські висловлювання.

Верховний суд Словаччини у вівторок, 3 вересня, прийняв рішення про позбавлення члена парламенту мандата через расистські висловлювання.

Це - перший подібний випадок в історії країни, передає DW.

Рішення суду стосується члена праворадикальної політичної сили "Народна партія - Наша Словаччина" Мілана Мазурека. Крім того, суд зобов'язав його виплатити штраф в 10 тис. євро за загальне приниження всіх членів циганської меншини країни, повідомляє агентство dpa.

У 2016 році Мазурек заявив в радіоефірі про нібито "циганський терор проти порядних людей" і назвав членів ромської меншини "паразитами", які "нічого не роблять для нашого народу і нічого не вносять в наш державний бюджет або нашу культуру. Навпаки, вони вирішили вести асоціальну життя і висмоктувати нашу соціальну систему". 

Судовий процес почався в 2017 році. У 2018 році суд засудив депутата до штрафу в 5 тис. євро. Однак Мазурек оскаржив вирок. Втім, Верховний Суд не тільки підтвердив рішення суду нижчої інстанції, а й посилив його.

Отримавши мандат депутата парламенту, Мілан Мазурек неодноразово перевіряв на міцність правову систему країни. Зокрема, на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook він відкрито заперечував Голокост.

Його однопартійці також неодноразово робили расистські і антисемітські заяви. Крім того, вони відкрито пропагували націонал-соціалізм. Незважаючи на це, всі попередні судові процеси не закінчувалися засудженням членів праворадикальної партії. Судді також відмовилися заборонити діяльність самої політсили.

Читайте на ГК:Університет Коменського у Братиславі визнав невідповідним диплом прем’єра-плагіатора
Читайте на ГК:Жителі прикордонних сіл і містечок Словаччини бояться автоматичного роумінгу з Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Словаччині протягом червня 285 українців втратили роботу: більшість із них повернулися в Україну