1. Новини Закарпаття
  2. >

Іноземців допустять до ринку землі на окремих умовах, - прем'єр (ВІДЕО)

03.09.2019 17:34 Влада

Уряд готує земельну реформу, яка передбачає допуск іноземних компаній і фізичних осіб до ринку сільськогосподарських земель.

Уряд готує земельну реформу, яка передбачає допуск іноземних компаній і фізичних осіб до ринку сільськогосподарських земель.

Про це прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив 2 вересня в ефірі каналу ICTV, повідомляє Мінфін з посиланням на видання Ліга.

За словами прем'єра, спільно зі Світовим банком було оцінено 25 сценаріїв проведення земельної реформи.

«Нам потрібно вибирати модель, яка дає найбільше економічне зростання. Це означає, що нам потрібно дозволити операції з землею для всіх, хто має можливість зараз її обробляти, в тому числі для іноземних громадян, але за умови, якщо вони реєструють юридичнуа особу в Україні і платять тут податки», — сказав Гончарук.

Де-юре доступ до права купівлі земельної ділянки будуть мати українські фізособи і українські юрособи, тобто українські компанії, уточнив глава уряду.

При цьому прем'єр підкреслив, що держава має створити умови для невеликих фермерів, щоб у них були можливості для купівлі землі не менш вигідні, ніж у великих компаній і іноземців.

«Для цього ми плануємо старт земельної реформи орієнтовно на літо 2020 року. Ми розраховуємо, що до того часу кредитування в гривні буде значно дешевше, ніж зараз — взяти кредит у гривні можна буде під 14-15%», — розповів Гончарук.

За його словами, уряд планує створити інструмент, який дозволить компенсувати цю процентну ставку.

«Кредити в принципі стануть дешевше, але нам потрібно зробити їх ще дешевше конкретно для купівлі земельної ділянки для особистих потреб, для її обробки, для того, щоб українець, наш фермер, був у більш вигідних умовах, ніж його потенційний іноземний конкурент», — пояснив глава Кабміну.

Прем'єр зазначив, що остаточні параметри такого механізму ще не визначені, але запевнив, що до його формування ринок землі запущений не буде.

Що відомо

  • Президент доручив Кабміну розробити законопроект про скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення і введення ринку землі до жовтня, а ВР — прийняти його до 1 грудня.
  • Раніше Зеленський заявив, що вже в цьому році в Україні буде проведена земельна реформа, яка дозволить створити ринок землі в 2020 році в 40 мільйонів гектарів.
  • Через мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення в 2018 році Україна, за оцінками експертів, втратила 22,5 мільярдів доларів ВВП — це на 17% більше від її фактичного рівня.
  • Закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні продовжений до 1 січня 2020 року.
Читайте на ГК:"Долар по 29,5, ліквідація бебі-боксів і єдиний квиток на поїзд з літаком": що прийняв Кабмін, - Страна
Читайте на ГК:Тіна Кароль захопила шанувальників зухвалим образом (ФОТО)
Читайте на ГК:Курси валют на 30 липня: гривня продовжила падіння