1. Новини Закарпаття
  2. >

Супрун назвала небезпечні симптоми внаслідок куріння електронних сигарет та вейпів

27.08.2019 23:25 Влада

В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла про смертельний випадок.

В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла про смертельний випадок.

У штаті Іллінойс (США) зафіксували першу смерть від важкої хворобилегень серед людей, які використовували електронні пристрої для куріння чи вейпи. Схожі захворювання виявили й у сотень інших американців: вони поскаржилися на кашель, задишку, втому, блювоту та діарею.

Про це пише видання "Обозреватель" з посиланням на виконувачку обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. Пацієнт помер внаслідок розвитку серйозної респіраторної хвороби - написала Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Захворювання пов’язали саме із використанням електронних пристроїв. Також CDC повідомило, що протягом 2 місяців у 22 штатах було зафіксовано близько 193 схожих випадків.

Так, усі люди, у яких виявили симптоми хвороби, розповіли про регулярне або нещодавнє використання таких пристроїв. Вони поскаржилися на кашель, задишку та втому, у деяких випадках – блювоту і діарею. А у найважчих – ішлося про пошкодження легень.

Доказів, що ці симптоми мали інфекційне походження не було, проте незрозуміло, чи мали усі випадки одну причину чи це різні захворювання з подібними ознаками. Але потенційну загрозу побачили у речовинах, які входять до складу рідин для заправки вейпів та інших електронних пристроїв для куріння.

Міністерство охорони здоров'я України запропонувало на законодавчому рівні ввести визначення електронних сигарет, регулювати вміст компонентів, зокрема ароматизаторів, та обмежити продаж тютюну. Відповідний законопроект уже пройшов громадське обговорення.

Читайте на ГК:Курси валют на 4 серпня: євро подешевшав, долар подорожчав
Читайте на ГК:Відверта фотосесія від "гарячої" Даші Астаф'євої (ФОТО)
Читайте на ГК:"Жінок більше, ніж чоловіків": статистика безробітних в Україні, - Центр зайнятості