1. Новини Закарпаття
  2. >

Рада планує перейти на нову систему голосування

26.08.2019 12:24 Влада

Народні депутати зможуть голосувати відбитками пальців після зимових канікул, розраховує Стефанчук.

Народні депутати зможуть голосувати відбитками пальців після зимових канікул, розраховує Стефанчук.

Верховна Рада повинна перейти на нову систему голосування Рада-4 після зимових канікул. Про це в понеділок, 26 серпня, повідомив представник президента в парламенті Руслан Стефанчук, повідомляє УНН.

"Сьогодні ми вже ставимо питання про пропонованих Рада-4, тому що Рада-3 сенсорна кнопка, то це реакція на тепло, а коли ми говоримо про Раду-4, ми повинні говорити саме про реакцію на відбиток пальця", - сказав Стефанчук.

За його словами, така система голосування буде вводиться з технічної точки зору.

"Ми вже зараз ведемо переговори з Інститутом прикладної математики, який відповідає за всі ці речі, і з юридичними (службами - ред.), які повинні підготувати зміни до регламенту, які дозволять голосувати народним депутатам з використанням (цієї системи - ред.). Я думаю, що десь протягом півроку ... це не від нас залежить, це питання технічне, тому що його треба розробити, сертифікувати, його потрібно впровадити, його треба завести у Верховну Раду. Дуже сподіваюся і заздалегідь не кажу, але думаю, що за зимові канікули ми зможемо перейти на абсолютно нову систему функціонування", - сказав Стефанчук.

Він також повідомив, що сьогодні підготовча депутатська група розгляне пропозиції щодо наповненості комітетів Верховної Ради.

Він додав, що є ще ціла низка інших питань, пов'язаних з роботою першої підгрупи.

"Це питання, пов'язані з, перш за все, узгодженням порядку денного на першу сесію. Крім того, це такі чисто процедурні питання, пов'язані з доповіддю голови з питаннями, які пов'язані з позачерговим посланням президента, а також низка інших питань, передбачених процедурно в переліку", - зазначив представник президента в Раді.

Крім того, він висловив надію, що сьогодні стануть відомі прізвища керівників комітетів, їх перших заступників та секретарів.

"Я дуже сподіваюся. Якщо не вийдемо, я думаю, ми завтра це проговоримо, тому що я дуже б хотів, щоб завтра або післязавтра на погоджувальній загальній раді ми це питання закрили", - сказав Стефанчук.

Читайте на ГК:Школяр із України створив пристрій для незрячих (ВІДЕО)
Читайте на ГК:МОЗ назвало терміни нової хвилі коронавірусу
Читайте на ГК:Курси валют на 4 серпня: євро подешевшав, долар подорожчав