1. Новини Закарпаття
  2. >

"Потрібно нарешті розблокувати реформу Децентралізації на Закарпатті" — В’ячеслав Негода

14.08.2019 14:01 Влада

12 серпня в Закарпатській ОДА відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адмінтерустрою базового та районного рівнів в області.

Засідання відвідав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Нагода та координатор Центрального офісу при Мінрегіоні (Програма «U-LEAD з Європою») Іван Лукеря, інформує Закарпатський ЦРМС.

Також у засіданні взяли участь керівництво області, керівники департаментів ОДА, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".  

Головним питанням засідання був Перспективний план формування спроможних територіальних громад області.

Як відомо, Закарпаття все ще залишається єдиною областю, яка не має Перспективного плану, через що сильно відстає за кількістю створених ОТГ від всіх регіонів України включно з частково окупованими Луганською та Донецькою областями. Можливо, цю ситуацію вдасться виправити вже на найближчому засіданні сесії обласної ради. Поки ж триває робота над проектом Перспективного плану, щоб подати його на розгляд максимально продуманим. При його розробці враховуються позиції тих потенційних ОТГ, які вже подавали документи на отримання висновку від облдержадміністрації і нині перебувають на різних стадіях процесу об’єднання.

«На жаль, в останні роки Закарпаття абсолютно не використало величезний потенціал для розвитку, – прокоментував журналістам ситуацію в області В’ячеслав Негода. – Є таке відчуття, що тут можна було зробити більше. Зараз зі зміною керівництва обласної адміністрації, у мене є певний оптимізм після наших перших зустрічей. Складається таке враження, що і голова ОДА, і інші зараз зацікавлені дуже швидко опрацювати певні питання, пов’язані з розблокуванням процесу децентралізації в області. Це потрібно не для галочки, а для того, щоб розвивалися громади. Якщо порахувати, область, громади втратили величезні ресурси, які могли отримати з державного бюджету на підтримку об’єднаних громад. Якби область з першого року не блокувала реформу, а підтримувала цей процес, сьогодні, я впевнений, була б інша ситуація. Тому ми хотіли обговорити саме можливості винесення Перспективного плану створення спроможних громад на сесію обласної ради, розглянути і врешті-решт розблокувати цей процес».

«З призначенням нового голови ОДА ми очікуємо, що на рівні області буде схвалено Перспективний план і на рівні уряду він буде затверджений. Таким чином Закарпаття долучиться до тих областей, де це бачення вже затверджене, і простимулює місцеве самоврядування, жителів приймати рішення про добровільне поки-що об’єднання, не чекаючи адміністративного рішення про завершення реформи, – додав координатор Центрального офісу реформ Іван Лукеря. – Наша рекомендація - проявляти ініціативу, готувати документи та йти на вибори. З 1 січня 2020 року такі громади вийдуть на прямі міжбюджетні відносини і вже зможуть наводити порядок в себе вдома».

Нагадаємо, децентралізаційна реформа на Закарпатті зрушила, нарешті, з мертвої точки

Читайте на ГК:Мінінфраструктури ініціює перегляд порядку розмитнення "єврономерів"
Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Берегова, Виноградова, Рахівщини та Великоберезнянщини 19 вересня 2019 року
Читайте на ГК:До уваги закарпатців: Львівська залізниця інформує про зміни у розкладі руху приміських поїздів
Стрічка