1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Виноградівщині шукають шляхи вирішення проблеми із вивозом сміття

07.08.2019 15:35 Влада ВАЖЛИВО

У Виноградівській райдержадміністрації шукають шляхи вирішення проблеми відсутності вивозу сміття з населених пунктів району.

У Виноградівській райдержадміністрації шукають шляхи вирішення проблеми відсутності вивозу сміття з населених пунктів району.

Сьомого серпня виконувачка обов’язків голови Виноградівської райдержадміністрації Наталія Костелеба-Веремчук провела робочу нараду. В ході засідання, на яке були запрошені керівники районної та міської ради, а також заступник директора компанії «АВЕ Виноградово» Галина Сидоренко, обговорено імовірні шляхи вирішення проблеми відсутності вивозу твердих побутових відходів із сіл та селищ Виноградівського району.

Як зазначила Галина Сидоренко, повідомлення від Мукачівської міської ради про розірвання договору на вивіз твердих побутових відходів із Виноградівського району на полігон в Мукачево надійшло до них несподівано. Тому компанія була вимушена в терміновому порядку повідомити громадян та тимчасово припинити роботу із вивозу сміття із сіл та селищ району. Заступник директора компанії «АВЕ Виноградово» також запропонувала один із можливих варіантів вирішення цієї проблеми шляхом облаштування перезавантажувальної станції. Принцип роботи цієї станції дозволяє звозити на неї сміття, пресувати його, завантажувати у важковаговий транспорт та вивозити на великі обладнані полігони за межами Закарпатської області. Одним із можливих місць розташування такої станції компанія «АВЕ Виноградово» розглядає Виноградівське міське сміттєзвалище. Пропозиція донесена до керівництва міської ради, проте за словами першого заступника Виноградівського міського голови Василя Ціцея, на позитивне рішення депутатського корпусу очікувати не слід.

Розглянуто на нараді і питання облаштування кущових полігонів із вивозу твердих побутових відходів на території населених пунктів району. Проте за інформацією в.о. начальника відділу інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації Миколи Левдара, на території району є єдине паспортизоване сміттєзвалище. Воно знаходиться на території міста Виноградів. Наталія Костелеба-Веремчук зазначила, що Виноградівською райдержадміністрацією вестимуться перемовини із керівниками органів сільських та селищних рад району з приводу облаштування кущових полігонів на територія їх населених пунктів, однак таке вирішення проблеми може бути тільки тимчасовим.

На думку керівництва райдержадміністрації, єдиним можливим вирішенням проблемного питання може бути тільки будівництво сучасного сміттєпереробного комплексу, а не облаштування полігонів.

Керівництво компанії «АВЕ Виноградово» натомість зазначило, що для реалізації такого проекту їм необхідно мати в розпорядженні земельну ділянку. В недалекому минулому розглядалися два варіанти розміщення такого об’єкту, проте в зв’язку з виникненням суспільної напруги, реалізацію їх довелося припинити.

Керівник апарату Виноградівської райдержадміністрації Ігор Вантюх натомість зазначив, що виникнення суспільної напруги можна уникнути, якщо мова йтиметься про будівництво сучасного сміттєпереробного комплексу, а не полігону для захоронення твердих побутових відходів. Проте Галина Сидоренко зазначила, що не може наразі говорити про готовність інвесторів вкладати кошти в реалізацію цього проекту.

Підсумовуючи сказане Наталія Костелеба-Веремчук зазначила, що райдержадміністрацією і надалі проводитимуться заходи для знаходження вирішення цього проблемного питання. Зокрема, найближчим часом буде перейнято досвід від інших районів області, яким вдалося знайти тимчасове вирішення проблеми вивозу сміття. Після чого буде скликана розширена нарада із керівниками органів місцевого самоврядування району, на якій також будуть вишукуватися механізми вирішення цього гострого проблемного питання, інформувала Виноградівська РДА.

Нагадаємо, на Виноградівщині компанія АВЕ призупинила вивіз сміття з сіл району.

Читайте на ГК:"К нам очень по доброму относились - душевно": Путін про Закарпаття, Виноградів та Берегове, - соцмережі (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Вийшов друком журнал "8 родзинок міста Виноградів" (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Підприємство Новітекс у Виноградові закривається на карантин (ФОТО, ВІДЕО)