1. Новини Закарпаття
  2. >

Префектури в Україні: озвучено деталі реформи

31.07.2019 23:50 Влада

У Зеленського розкрили подробиці майбутньої адміністративно-територіальної реформи - районні та обладміністрації замінять префектурами.

Адміністративно-територіальна реформа України буде розглянута Верховною Радою IX скликання вже у вересні. Вона передбачає заміну районних і обласних державних адміністрацій префектурами. Про це в ефірі ObozTV повідомив кандидат у народні депутати від партії Слуга народу Віталій Безгін у середу, 31 липня. 

"Інститут префектів - це представництво центральної влади, яке задає стратегічний вектор і має функцію нагляду. Ці префекти будуть на районному рівні. Райони будуть укрупнені, якщо їх зараз більше 400, то буде близько 100", - зазначив Безгін. 

Безгін підкреслив, що обласний поділ збережеться. При цьому префект центрального району стане "головним префектом" в області. 

"Припустимо, в області 4-5-6 районів. У кожному з них префект. Але буде ще головний префект, який за сумісництвом буде префектом центрального району. Наприклад, якщо це Житомирська область, тобто один район, у центрі якого знаходиться Житомир. Саме ця людина буде головним префектом", - пояснив політик. 

Він підтвердив, що законопроект передбачає ліквідацію РДА та ОДА: "У нас з одного боку є РДА, а з іншого - виконавчий комітет при об'єднаній територіальній громаді. І стає незрозуміло: якщо виконавчий комітет реально займається безпосереднім управлінням, то навіщо потрібна РДА? Вони будуть ліквідовані", - сказав Безгін. 

Щодо ліквідації або збереження обласних рад, за його словами, зараз триває дискусія. 

"Немає однозначного рішення, думки різні. Є ймовірність того, що обласні ради залишаться. Але, звичайно, буде перерозподіл повноважень", - запевнив кандидат у нардепи. 

Також Безгін повідомив, що перші вибори на рівні ОТГ відповідно до нового адміністративно-територіального устрою "було б бажано провести вже до кінця 2020 року". 

"Тому що люди вибирають своїх представників, котрі створюють ради, які потім формують виконавчий комітет. А префект просто виконує функцію контролю, щоб все розвивалося у рамках регіональної державної стратегії", - констатував він.

Читайте на ГК:Разумков підписав закон, що відтерміновує штрафи для єврономерів ще на 90 днів
Читайте на ГК:Дзеркальна дата викликала в українців весільний бум (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Українці розповіли, яку люблять музику та кіно
Стрічка