1. Новини Закарпаття
  2. >

Президент підписав указ щодо підвищення якості доріг в Україні

19.07.2019 19:10 Влада

Президент доручив провести декілька заходів, спрямованих на поліпшення дорожньої інфраструктури в країні.

Президент доручив провести декілька заходів, спрямованих на поліпшення дорожньої інфраструктури в країні.

Президент Володимир Зеленський в п'ятницю, 19 липня, підписав указ про створення умов для розвитку і підвищення якості автомобільних доріг, повідомляєпресслужба глави держави.

Документ передбачає декілька заходів, спрямованих на створення безпечних і комфортних умов для учасників дорожнього руху, розвиток мережі якісних доріг, формування сприятливих умов для бізнесу.

Зокрема, до 1 січня 2020 року Кабміну доручено забезпечити перегляд кваліфікаційних критеріїв, фінансових і технічних вимог до учасників державних закупівель відповідно до найкращих світових практик. Крім того мають бути створені умови для використання новітніх технологій і матеріалів при будівництві, реконструкції, ремонту доріг, переглянуті відповідні нормативно-технічні документи з метою забезпечення європейської якості автомобільних доріг. Також замовники мають залучати на конкурсній основі незалежного інженера-консультанта у сфері дорожнього будівництва (FIDIC) на етапах закупівель, виконання робіт, гарантійного обслуговування будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг.

Під час наради президент запропонував віддати будівництво пріоритетних доріг західним компаніям і паралельно реформувати Укравтодор.

В Офісі президента також поскаржилися на нестачу коштів на дороги і запропонували кілька додаткових джерел фінансування. 

"Слід упорядкувати ситуацію з акцизами. В Україні багато пального продається по "сірій схемі", за яке не сплачується акциз. За нашими очікуваннями, ми зможемо отримати надходжень додатково на мільярд доларів. Ще одна можливість для зростання - налаштування нормальної роботи з міжнародними фінансовими інститутами. Ми з ними зустрічалися, і вони потенційно декларують готовність працювати більш активно за умови виконання українською стороною своїх зобов'язань, оскільки зараз вибірка за наявними кредитними програмами становить близько 20%", - розповів заступник голови ОП Олексій Гончарук, додавши, що іноземні партнери готові надати також близько 1 млрд доларів.

Експерт Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олександр Кубраков зазначив, що, за оцінками Світового банку, передовсім необхідно провести капітальний ремонт 24 тис. км основних магістралей, на що необхідно 150 млрд грн і ще 15 млрд щороку на утримання їх у належному стані. "Це реально зробити за три роки", - підкреслив він.

Міністр фінансів Оксана Маркарова відзначила, що для залучення великих компаній, які будують якісні дороги, необхідно прийняти закон про концесію.

Загалом в Україні 169 тисяч км доріг різних категорій.

Нагадаємо, до уваги закарпатців: Президент пропонує нову відстрочку "єврономерам".

Читайте на ГК:В Україні може з'явитися безумовний базовий дохід. Як він може вплинути на життя українців?, - НВ
Читайте на ГК:Дитячі табори цього літа відкривати не можна - Ляшко
Читайте на ГК:Українцям дозволять голосувати онлайн на виборах восени
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська