1. Новини Закарпаття
  2. >

МОЗ закупить додаткові вакцини проти кору

17.07.2019 23:04 Влада

Потреба у вакцинах в Україні стає дедалі більшою. Загальна їхня потреба перевищує 5 млн доз.

Потреба у вакцинах в Україні стає дедалі більшою. Загальна їхня потреба перевищує 5 млн доз.

Міністерство охорони здоров'я України закупить додаткові дози вакцин проти кору, паротиту і краснухи. Таку постанову ухвалив Кабінет Міністрів, повідомляє РБК-Україна в середу, 17 липня. 

Згідно з пояснювальною запискою, МОЗ нададуть дозвіл на закупівлю вакцин за рахунок залишків коштів, що утворилися на рахунках спеціалізованих організацій, які закуповували вакцини раніше: майже 210 млн гривень з 2016 року і близько 67 млн ​​гривень з 2017 року. 

Підкреслюється, що потреба у вакцинах постійно зростає, так як в Україні з 2018 року почалася друга хвиля спалаху кору з показником у понад 10 тисяч хворих на місяць.

Зазначається, що загальна потреба у вакцинах перевищує 5 млн доз. У зв'язку з тим, що вакцини потрібно замовляти заздалегідь, МОЗ просило встигнути розмістити замовлення за цінами 2018 року - 121,5 грн за дозу. 

Зазначається, що під час розгляду документ викликав низку обурених зауважень з боку Держказначейства і Мінфіну. Своєю чергою в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун звинуватила їх у зриві закупівель. Однак зрештою проєкт постанови затвердили.

Читайте на ГК:В Україні може з'явитися безумовний базовий дохід. Як він може вплинути на життя українців?, - НВ
Читайте на ГК:Дитячі табори цього літа відкривати не можна - Ляшко
Читайте на ГК:Українцям дозволять голосувати онлайн на виборах восени
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська