1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Краєзнавець висловив своє бачення щодо ставлення Виноградівської районної ради до закладів освіти

11.07.2019 13:41 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Відомий краєзнавець і публіцист І.І. Біланчук висловив своє бачення щодо ставлення районної ради до закладів освіти у Виноградівському районі.

Відомий краєзнавець і публіцист І.І. Біланчук висловив своє бачення щодо ставлення районної ради до закладів освіти у Виноградівському районі.

Голос Карпат публікує пряму мову краєзнавця.

- Серед великої  кількості краєзнавчих матеріалів, які вдалося зібрати мені з різних джерел, є багато повчальних епізодів про становлення і розвиток освіти у нашому районі. Читачі «Новин Виноградівщини» і інших видань мали можливість ознайомитись з моїми публікаціями про історію міських шкіл № 1, 3, 4, 8, медучилища, політехнікуму, кооперативного училища і т.д. Тому кожен, хто читав ці матеріали, погодиться зі мною в тому, що в усі часи за останні три століття , при різних суспільно-політичних режимах місцеві органи влади по-особливому піклувались про освіту. І тільки в останні роки громадськість з тривогою спостерігає , як нинішня районна рада відходить від цього принципу.

Сьогодні немає потреби аналізувати всі перипетії у протистоянні ради освітянському середовищу. Надто багато з цього приводу останнім часом сказано і написано. Але вчорашня відмова депутатського корпусу провести сесію і переадресувати виділені державою більш ніж 50 мільйонів гривень на конкретні потреби наших шкіл не вкладається в рамки здорового глузду! Підкреслюю, що ці кошти виділені з державного бюджету урядом України і мають бути використані виключно на освітні програми. Районна рада при цьому повинна зробити просту технічну функцію : проголосувати за введення всієї суми у дохідну частину районного бюджету і водночас у видаткову на казначейські рахунки управління освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА. Далі управління діє відповідно до директив Міністерства Освіти України та Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА.

Що ж заважає нашим обранцям у районній раді виконати цю елементарну дію і запустити механізм освоєння коштів?

Спілкуючись з багатьма своїми друзями і знайомими, та й просто з не байдужими до проблем міста і району людьми, я постійно чув про надмірну політичну заангажованість депутатів. Судіть самі : у районній раді 7 представників партії «Відродження» (в т.ч. голова ради) , 7 представляють блок Петра Порошенка «Солідарність» ( в т.ч. заступник голови ради) , 9 попали в раду від «Єдиного Центру» , партію угорців «КМКС» представляють 7 депутатів, решта депутатів представляють «Демократичну Партію Угорців України». Схоже, вузькопартійні інтереси місцевих політичних лідерів сильно впливають на дії депутатів з огляду на фракційну дисципліну.

На моє переконання, причину всього, що сьогодні демонструє районна рада , є дзеркальним відображенням саме позиції «тіньових» політичних гравців, які в той чи інший спосіб впливають на ситуацію в раді. Але не треба забувати, що з часом назви політичних партій підуть у небуття (окремі вже пішли), а от прізвища керівників ради і депутатів громада згадуватиме довго.

І насамкінець. В останню декаду передвиборчої кампанії всі кандидати в народні депутати зустрічаються з виборцями. Давайте разом поставимо їм завдання змінити законодавство про вибори в органи місцевого самоврядування , щоб люди в подальшому не обирали депутатів за партійними списками, а голосували за кожного окремо так, як вони на це заслуговують.

Нагадаємо, у Виноградівській райраді прокоментували скасування засідання тридцять першої сесії. Фахівець розкритикував цей коментар, назвавши озвучені причини некомпетентністю або фальшем. Грунтовну аналітику щодо проблеми читайте в авторському матеріалі Голосу Карпат: «Вони ведуть боротьбу з дітьми!», - освітяни Виноградівщини про кризу в своїй галузі.

Читайте на ГК:Яма-пастка підстерігає водіїв у Виноградові: в мережі з'явились перші меми (ФОТО)
Читайте на ГК:На Виноградівщині перед КПП утворилася черга з понад 300 мікроавтобусів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Крик душі" виноградівчанки: жінка виявила купи сміття, зваленого прямо в лісі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська