1. Новини Закарпаття
  2. >

Посла Угорщини покликали на "килим" у МЗС України

04.07.2019 22:37 Влада

Іштвана Ійдярто запросили через заяви Сийярто в Канаді про нібито "порушення прав угорського суспільства" в Україні.

Іштвана Ійдярто запросили через заяви Сийярто в Канаді про нібито

Заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок викликав посла Угорщини Іштвана Ійдярто в зв'язку з заявами угорського міністра закордонних справ Петера Сийярто. Про це повідомляє Європейська правда.

"Запросив посла І. Ійдярто і попросив його пояснити логіку сигналів угорського міністра Сийярто на Конференції з питань реформ в Україні, яка відбулася в Торонто. Наголосив на необхідності застосування підходу з поглядом вперед, а не назад, у розвитку українсько-угорських відносин", - зазначив Божок в своєму Twitter.

Сийярто в Канаді заявляв, що попередній президент України Петро Порошенко провів "антиугорську" політику. Закони про освіту і мову, прийняті під час його каденції, порушують права угорської громади, сказав він.

Зараз, з новим президентом, є надія, що Україна не буде продовжувати анти угорську політику, додав він, зазначивши, що заяви Володимира Зеленського "досі були обнадійливими".

Питання полягає в тому, чи вдасться Зеленському домогтися, щоб після парламентських виборів були внесені зміни до законів для "повернення прав угорської громади".

"Якщо це станеться, Угорщина підтримуватиме скликання засідання комітету Україна - НАТО", - сказав міністр закордонних справ.

Угорщина також буде готова здійснити комплексний план економічного співробітництва з Україною, зокрема програму допомоги на 50 млн євро, яка підтримує будівництво доріг в Закарпатті, сказав Сийярто. Угорщина також готова продовжити роботу спільних комітетів з економіки та охорони навколишнього середовища, а також продовжити свою програму економічного розвитку Закарпаття.

Нагадаємо, Павло Петренко: Уряд Гройсмана підвищив розмір пенсій.

Читайте на ГК:Кладовища в поминальні дні відвідувати заборонено – поліція
Читайте на ГК:Шмигаль оприлюднив "нові стандарти життя"
Читайте на ГК:Кабмін призначив нових голів митниці та податкової
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська