1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

27 червня суд прийме рішення у справі щодо будівництва мініГЕС на Шопурці на Рахівщині (ВІДЕО)

21.06.2019 18:45 Влада

Окружний суд в Ужгороді завершив підготовче засідання в резонансній справі щодо спорудження скандальних 7-и мініГЕС у Великому Бичкові на закарпатській Рахівщині.

Окружний суд в Ужгороді завершив підготовче засідання в резонансній справі щодо спорудження скандальних 7-и мініГЕС у Великому Бичкові на закарпатській Рахівщині.

Вчора, 20 червня, у Закарпатському окружному адміністративному суді під головуванням Ярослави Калинич відбувся розгляд «гесівської» справи №260/219/19 за позовом представника забудовника до Великобичківської селищної ради про визнання дій протиправними та скасування рішення загальних зборів селища Великий Бичків щодо будівництва мініГЕС на річці Шопурка.

Про таке повідомляє громадський правник Віталій Грегор.

Представником ГО «Комітет екологічного порятунку України» адвокатом Наталією Майстренко, яка на попередньому засіданні була залучена як третя особа без самостійних вимог, були надані пояснення в яких просила суд відмовити позивачу в задоволені позову як безпідставному.

З метою надання сторонам часу на ознайомлення з даними поясненнями Н.Майстренко і викладення своєї позиції, суд оголосив перерву і розгляне справу по суті 27 червня о 16:00.

Нагадаємо, що громада Великого Бичкова, що на Рахівщині, наукова спільнота та спортивні рибалки, екологи та громадські правозахисники Закарпаття  виступають категорично проти даного екологічно-небезпечного гідробудівництва і сподіваються, що суд захистить річку #Шопурка від горе-інвесторів та їхні екологічні права на безпечне довкілля.

Ігор Мандзюк, юрист одного із забудовників, який запланував будівництво на Шопурці п’ять із семи міні-гідроелектростанцій, просить суд скасувати рішення загальних зборів селища Великий Бичків від 26 січня 2019 року, на яких громада селища проголосувала проти побудов мініГЕС на річці Шопурка (600 людей висловилося "проти" спорудження МГЕС і лише 1 - "за").

На 13-ти кілометрах цієї гірської притоки Тиси так звані "інвестори" збираються побудувати казкад з 9 МГЕС - 7 у Великому Бичкові й 2 - в Кобилецькій Поляні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що суд в Ужгороді розгляне справу щодо будівництва семи міні-ГЕС на річці Шопурка.

Читайте на ГК:У Великому Бичкові на Рахівщині уже 9 інфікованих
Читайте на ГК:На Рахівщині палали дровітня та житловий будинок (ФОТО)
Читайте на ГК:В мережі показали засніжену трасу в горах Карпатах (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська