1. Новини Закарпаття
  2. >

Вибори до Верховної Ради відбудуться 21 липня - рішення суду

20.06.2019 22:36 Влада ВАЖЛИВО

На сайті Конституційного суду України з'явився повний текст рішення за зверненням депутатів про неконституційність розпуску Ради. Розпуск визнаний легітимним.

Конституційний суд України в четвер, 20 червня, визнав відповідним Конституції Указ Президента Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Про це повідомляється на сайті КСУ.

"Цим рішенням Конституційний Суд України визнав відповідним Конституції України (є конституційним), Указ Президента України Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що при ухваленні рішення КСУ прийняв до уваги зміни, які Рада попереднього скликання внесла до Конституції, зокрема доповнивши її положенням про коаліцію і наділивши Президента правом достроково припиняти повноваження Верховної Ради.

Разом з тим, Зазначають в КСУ, Верховна Рада України нинішнього скликання не відновила в Регламенті парламенту правове регулювання питання припинення діяльності коаліції депутатських фракцій, з яким пов'язується початок терміну формування нової коаліції і право Президента достроково припинити повноваження Ради.

"В результаті виник конституційний конфлікт між Президентом України і Верховною Радою України щодо підстав дострокового припинення повноважень, який не має правового рішення, оскільки Основний Закон України не визначає порядку припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, а Регламент Верховної Ради України, всупереч вимогам статті 83 Конституції України, не передбачає порядку припинення діяльності коаліції депутатських фракцій депутатських фракцій у Верховній Раді України", - зазначають в КСУ.

У зв'язку з цим КСУ констатував, що рішення конституційного конфлікту шляхом проведення позачергових виборів до Верховної Ради України відповідає вимогам частини другої статті 5 Конституції України.

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним і не може бути оскаржене.

У голосуванні взяли участь 16 суддів Конституційного Суду України.

Таким чином, вибори відбудуться 21 липня, згідно з указом президента.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Конституційний Суд визнав розпуск Ради президентом Зеленським законним.

Читайте на ГК:Через скандал з хабарями в Інституті раку проведуть аудит, - МОЗ
Читайте на ГК:Україна забезпечена газом на цю зиму, - «Нафтогаз»
Читайте на ГК:"1000 гривень": в обіг випустять банкнот на 5 млрд грн - НБУ (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка