1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатські угорці визначились з кандидатами в депутати Верховної Ради України в мажоритарних округах (ФОТО)

08.06.2019 20:31 0 Влада Автор: Голос Карпат
 

Жваво обговорювались сьогоднішні взаємовідносини між КМКС та УМДС.

Претендентами стали голова КМКС, нинішній нардеп Ласло Брензович, висунутий по 73-му виборчому округу, куди входять місто Берегово, Берегівський та Виноградівський райони й частина Іршавщини; Йосип Борто, перший заступник голови обласної ради – по 68-му Ужгородському округу, і Гейза Гулачі, очільник благодійного фонду КМКС, якому запропонували балотуватися по 69-му, мукачівському.

Таке рішення прийняла чергова конференція КМКС, що проходила в суботу в Берегові.

На початку зібрання Ласло Брензович коротко охарактеризував сьогоднішню політичну ситуацію в Україні, проаналізував, які партії та блоки спроможні, виходячи з даних соціологічних досліджень, потрапити до парламенту. Це, насамперед, формування Володимира Зеленського “Слуга народу”, яке має понад 40-відсоткову підтримку виборців. За ним слідує “Опозиційна платформа “За життя”, за яку б проголосувало понад 10 відсотків населення. Пройшли б відбірковий бар’єр і сили Петра Порошенка та Юлії Тимошенко. Приблизився до 5-відсоткового бар’єру “Голос” Вакарчука. Стільки ж має партія Смешка. Решта необхідні 5 балів не набирають.

“Порошенко заінтересований в тому, щоб вибори 21 липня не відбулися,- наголошував Ласло Брензович.- І він все робить для цього. А політична сила “Слуга народу” прагне провести їх якнайшвидше, поки їх рейтинг на високій позначці, щоб мати більшість у парламенті. В іншому разі доведеться вступати з кимось в коаліцію”.

Перед президентськими виборами з лідерами КМКС-УМДС зустрілись керівники “Опозиційної платформи “За життя” на чолі з Юрієм Бойко. Але жодних конкретних пропозицій стосовно співпраці не поступило.

“Мали перемовини також з командою Володимира Зеленського,- зауважив Ласло Брензович.- 90 відсотків угорців Закарпаття проголосували на президентських виборах саме за нього і сподівались, що він, як стане главою держави, усуне ті утиски, яких зазнала угорська спільнота під час керівництва Порошенка. На жаль, нічого не змінилось: угорських держслужбовців продовжують ретельно “оглядати” на пунктах перетину кордону, військово-зобов’язаних юнаків - забирати у військкомати прямо з вулиці, вступив у дію мовний закон, який урізає права угорських дітей навчатись на рідній мові і т.д і т.п.”

Голова Ужгородської організації КМКС Лівія Балог назвала конкретний приклад, коли 6 червня двох хлопців з В.Доброні в Чопі забрали прямо із залізничного вокзалу до військкомату, одного на ретельні клопотання дружини відпустили, іншого тримають там до цих пір.

Конференція вирішила звернутись до міністра оборони України із заявою недопускати подібних антизаконних дій в майбутньому.

Делегати прийняли також звернення до двох президентів – Володимира Зеленського та Яноша Адера, із клопотанням в найстисліші строки врегулювати недорозуміння між двома країнами й відновити добросусідські стосунки.

Жваво обговорювались  сьогоднішні взаємовідносини між КМКС та УМДС.

“Прикро, але не всюди вони виступають єдиною політичною силою,- зазначив Ласло Брензович.- Якщо в Закарпатській обласній та Берегівських міській і районній радах це працює, то в багатьох інших, насамперед у Виноградівській – ні.”

До цих пір дві угорські політичні сили ведуть між собою переписку як діяти далі, виставляючи претензії одні одним. Делегати зобов’язали правління КМКС продовжити перемовини з УМДС, щоб знайти консенсус і спільно йти на парламентські вибори.

Говорилось на конференції також про Мужіївський золоторудник, який несе екологічну загрозу навколишньому середовищу. Вирішили теж просити двох президентів – українського та угорського, створити спеціальну робочу комісію, яка б детально вивчила питання й допомогла вирішити проблему.

Голова Берегівського осередку КМКС Йосип Шін доповнив питання, інформуючи присутніх, що на вчорашній сесії райради депутати теж звернулись до керівництва Закарпатської ОДА із клопотанням посприяти врегулюванню конфлікту навколо золоторудника.

На зібранні виступила  директор Закарпатського Центру економічного розвитку “Еде Егана” Мар’яна Беркі, яка розповіла про вже діючі програми підтримки туристичної галузі та підприємництва краю, нові перспективні конкурси, зокрема для аграріїв, який орієнтовно буде оголошений у липні.

Відповідаючи на запитання із залу, керівник інформувала, що СБУ й надалі займається Центром, запрошує її до себе для роз’яснень.

У завершальному слові Ласло Брензович закликав однопартійців конкретними справами довести, що угорську спільноту Закарпаття не можна залякати, вона є і буде, вистоїть, незважаючи на утиски,  й послідовно відстоюватиме свої права.

“Найкращим підтвердженням  цього може бути підтримка висунутих кандидатів у всіх трьох мажоритарних округах,”- наголосив голова КМКС.

Делегати проголосували кінцеву заяву, в якій відобразили всі моменти, що прозвучали на зібранні. Її проект зачитала секретар КМКС з ідеологічних питань, головний редактор регіональної газети “Карпатолйо” Кароліна Дорчі.

Нагадаємо, Берегівську ЦРЛ переформатовують у комунальне некомерційне підприємство.

Читайте на ГК:Закарпатця викрили на примушуванні дівчат-підлітків до заняття проституцією (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові знайшли покинутим новонародженого хлопчика
Читайте на ГК:Таке Берегово ви ще не бачили: місто на карантині показали без людей (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська