1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Вісті з "золотого" Мужієва: "Про компанію Gofer Mining Plc ані нам, ані громадськості нічого не відомо"

07.06.2019 17:15 Влада

Депутати села Мужієво звернулися до Мінекономіки щодо сумнівного інвестора.

Депутати села Мужієво звернулися до Мінекономіки щодо сумнівного інвестора.

Депутати Мужіївської сільської ради, що на Закарпатті, просять міністра економіки-першого віце-прем‘єра Степана Кубіва «не приймати державницьких рішень» на користь сумнівних інвесторів Gofer Mining Plc та повязаної з нею компанії Cengart Financial Inc. Gofer називає себе британським інвестором та нібито хоче вкладати у фінанси розробку Мужіївського родовища поліметалів, йдеться у зверненні.

Про те, що компанія Gofer Mining Plc хоче інвестувати у видобувне підприємство «Закарпатполіметали», у селі дізналися нещодавно зі ЗМІ, зазначають депутати.

«Про компанію Gofer Mining Plc, яка заявила про наміри інвестицій, ані нам, ані громадськості нічого не відомо. Також ми занепокоєні й тим, що цього начебто інвестора представила компанія Cengart Financial Inc, давно відома у ЗМІ як фігурант кримінальних справ, що пов’язані з привласненням підприємств по всій Україні, зокрема саме ця компанія 10 років тому довела до банкрутства «Закарпатполіметали», – йдеться у листі до Степана Кубіва.

Також депутати занепокоєні екологічним станом регіону, який серйозно погіршився за час діяльності ТОВ «Закарпатполіметали» 10 років тому – підприємство використовувало шкідливі для довкілля методи видобування, що забруднили ґрунти та підземні води, пише "Репортер".     

«Ми категорично проти діяльності сумнівних компаній на землях нашого села, тому не розглядатимемо можливості співпраці з вищезгаданими компаніями. Також діяльність «Закарпатполіметалів» для громади села – неприйнятна, незалежно від того, буде там інвестор, чи ні. Жодних погоджень від сільради стосовно дозвільної документації це підприємство не отримувало і не отримає», – повідомляють представники громади.  

Як зазначають депутати, з 2016 року в Мужієві вже працює інвестор – компанія Avellana Gold, яка розпочала роботу на родовищі з усунення негативних екологічних наслідків діяльності попередніх підприємств.

Нагадаємо, американський інвестор Мужіївського золоторудника планує переробити за рік 150 тисяч тонн відвалів.

Читайте на ГК:Закарпатця викрили на примушуванні дівчат-підлітків до заняття проституцією (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові знайшли покинутим новонародженого хлопчика
Читайте на ГК:Таке Берегово ви ще не бачили: місто на карантині показали без людей (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська