1. Новини Закарпаття
  2. >

Супрун: В дитбудинки не братимуть з 2020 року

01.06.2019 22:26 Влада

З 2023 року інтернати в Україні перероблять в центри медичної реабілітації та паліативної допомоги.

З 2023 року інтернати в Україні перероблять в центри медичної реабілітації та паліативної допомоги.

У дитячі будинки в Україні не братимуть нових постояльців з 2020 року, у виняткових випадках діти будуть жити в патронатній або прийомній сім'ї, написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook 1 червня.

Замість дитбудинків будуть створені всі умови, щоб діти з соціально незабезпечених сімей могли повноцінно рости зі своїми рідними батьками, йдеться в повідомленні.

Вона наголосила, що жоден зразковий інтернатний заклад з найкращими умовами не замінить сім'ю, тому уряд почав зміни в системі підтримки дітей, які живуть без батьків.

"Насправді з дітей, що живуть в таких закладах в Україні, тільки вісім відсотків мають статус дітей-сиріт. У інших є мама або тато, або обидва з батьків, які опинилися в скрутному становищі і не можуть виховувати дитину", - написала Супрун.

За її словами, передбачається, що до 2020 року дитячі будинки будуть працювати в звичайному режимі. А потім їх планується трансформувати в центри медичної реабілітації та паліативної допомоги - цей процес буде тривати до 2023 року. Кількість місць в таких центрах буде створено відповідно до потреб суспільства.

Супрун додала, що такі центри також будуть надавати послуги з респісу - тимчасовому відпочинку батьків дитини з інвалідністю. Допомогу дітям-інвалідам надаватимуть в обов'язковій присутності батьків або людей, які їх замінюють. В інтернати ці заклади не перетворяться.

"Паліативна допомога та реабілітація увійшли в "зелений список" - гарантований державою пакет послуг, за який платить Національна служба здоров'я України. Ці послуги для громадян будуть безкоштовні", - повідомила в.о. міністра.

Водночас вона зазначила, що це не означає, що діти з дитячих будинків залишаться без житла.

"Ми хочемо, щоб діти, які зараз живуть в них, були влаштовані в хороші сім'ї або могли зростати в умовах, наближених до сімейних", - написала Супрун.

Вона додала, що як альтернативи дитячим будинкам існує практика патронатної (тимчасової) сім'ї.

Читайте на ГК:Ляшко назвав дату, до якої продовжать карантин
Читайте на ГК:Вихідні на травневі: скільки відпочиватимуть українці
Читайте на ГК:Гривня рвонула вгору. Курс валют від НБУ після довгих вихідних
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська