1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Закарпатські депутати вивчать роботу Мужіївського золоторудника

29.05.2019 12:32 Влада

Депутати Закарпатської облради вирішили створити тимчасову контрольну комісію із вивчення питань діяльності Мужіївського родовища поліметалевих руд.

На першому пленарному засіданні 15 –ї сесії облради депутати схвалили рішення «Про створення тимчасової контрольної комісії Закарпатської обласної ради із вивчення питань діяльності Мужіївського родовища поліметалевих руд, пов’язаних із утилізацією та ліквідацією відвалів золоторудника».

Як підкреслив голова облради Михайло Рівіс, це питання порушено на засіданні президії головою постійної комісії обласної ради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації Чабом Пейтером. Є потреба комплексно вивчити ситуацію, яка склалася у селі Мужієво Берегівського району, де компанії-інвестори ведуть перемовини з місцевою громадою щодо утилізації та ліквідації відвалів золоторудника.

Відтак «за» це рішення проголосувало 45 депутатів, повідомляє прес-служба облради.

До складу комісії запропоновано включити депутатів обласної ради, також залучатимуться спеціалісти, експерти, громадськість та інші особи для забезпечення фаховості висновків.

Посадовим особам виконавчого апарату обласної ради, структурним підрозділам обласної державної адміністрації, територіальним органам виконавчої влади, уповноваженим на здійснення контролю за такими видами діяльності, Берегівській районній раді і адміністрації, Мужіївській сільській раді Берегівського району рекомендовано сприяти роботі комісії.

Комісія вивчить проблеми, які виникають у зв’язку із експлуатацією рудника, зокрема потрапляння важких металів у ґрунт та питну воду; методи американської компанії-інвестора Avellana Gold для очищення села від відходів видобутку золота.

Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, державній екологічній інспекції у Закарпатській області, головному управлінню Держпродспоживслужбі у Закарпатській області, головному управлінню Держгеокадастру у Закарпатській області, управлінню Держпраці у Закарпатській області слід надати тимчасовій комісії вичерпну інформацію із порушеної проблеми.

Звіт за результатами роботи комісії буде заслухано на пленарному засіданні обласної ради.

Контроль за виконанням цього рішення покладено на профільні постійні комісії обласної ради.

Читайте на ГК:На місці пожежі на Берегівщині виявили мертве тіло чоловіка
Читайте на ГК:У Берегові відзначили День рятувальника (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті відбудеться традиційний фестиваль Берчені
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка