1. Новини Закарпаття
  2. >

Супрун розповіла про нові посади лікарів

27.05.2019 23:20 Влада

МОЗ вводить декілька нових посад з призначенням для відновлення функціональних можливостей пацієнтів.

МОЗ вводить декілька нових посад з призначенням для відновлення функціональних можливостей пацієнтів.

МОЗ України вирішило відмовитися від недовідних і малоефективних методів реабілітації пацієнтів. Про це у Facebook розповіла виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Лікування" ваннами з глиною, парафіном або електрофорез - остаточно в минулому... Це - важливий крок у подоланні недовідних і малоефективних методів реабілітації. Наприклад, електрофорез - досі поширений метод функціональної реабілітації, утім, це аж ніяк не свідчить про його ефективність", - написала вона. 

Супрун наголосила, що апаратна фізіотерапія - лише допоміжний засіб реабілітації. Вона може зменшувати біль і запалення, прискорювати регенерацію тканин і розсмоктувати рубці.

На цьому можливості електрофорезу вичерпуються. У зв'язку з цим МОЗ вводить деякі нові посади для відновлення функціональних можливостей пацієнтів: лікаря фізичної і медичної реабілітації, фізичного терапевта, ерготерапевта (він допоможе відновити втрачені або обмежені функції руху і координації, заново вчити людину жити в нових для неї умовах, допомагаючи досягти максимальної самостійності в побуті). 

"Також у мультидисциплінарній команді з реабілітації повинні бути психолог, соціальний працівник, медсестра / медбрат, мовний терапевт та інші фахівці за потребою", - додала Супрун. 

Вона зазначила, що відновлення нормальної діяльності людини - це не апарати або процедури без доказової бази. Це професійні лікарі і команди, які використовують новітні методи для відновлення функціональних можливостей пацієнта. 

Нагадаємо, що Супрун опублікувала "пам'ятку туриста".

Читайте на ГК:Кавуни: чим небезпечна солодка ягода й що робити при отруєнні
Читайте на ГК:"Стара пісня про головне": МЗС України звинуватило посла Угорщини в неконструктивізмі
Читайте на ГК:"Долар по 29,5, ліквідація бебі-боксів і єдиний квиток на поїзд з літаком": що прийняв Кабмін, - Страна
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська