Їсти полуницю корисно, у тому числі дітям, вагітним жінкам та молодим матерям.
Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Полуниці багата на вітаміни, мікроелементи та антиоксиданти. Вісім ягід “містять більше вітаміну С, ніж цілий апельсин зі шкіркою”, - пише Супрун. Також у полуниці є вітамін К та фолієва кислота, багато калію, магнію та біологічно активних сполук, що так чи інакше сприяють молодості та відновленню.
Також Супрун стверджує, що полуниця знижує ризик серцево-судинних хвороб, і навіть - ризик раку ротової порожнини, стравоходу та простати. Водночас очільниця МОЗ підкреслює, що біологічно активні елементи містить лише природно червона полуниця.
Людям, схильним до атопічного дерматиту, або дітям (особливо, якщо вони ласують полуницею вперше) варто вживати полуничне пюре, яке до того прокип'ятити протягом 10 хвилин, чи витримали у мікрохвильовці. Вітамін С та біологічно активні сполуки за цей час повністю не зруйнуються, стверджує Супрун.
А у разі наявності алергії на полуницю (її має приблизно 6-8% дітей та 9% дорослих) радить відмовитися від вживання свіжих ягід. Вміст алергену в полуниці не залежить від того, вирощували її в теплиці, на городі чи відповідно до стандартів органічного виробництва, наголошує Супрун.
Кожна третя людина, в якої алергія на березовий пилок, матиме дерматит після поїдання полуниці, бо полуничний алерген Fra1а дуже схожий на алерген березового пилку, попереджає Супрун. Втім вона зауважує, що цей алерген знешкоджується під час нагрівання.
А вагітним та молодим матерям, на думку очільниці МОЗ, відмовлятися від ягід не варто. “Стратегія “уникнення алергенів про всяк випадок”, яка довгий час була прийнята, не показала жодної ефективності”, - запевняє очільниця МОЗ.
Також вона нагадує, що ягоди слід мити, навіть якщо вони виглядають чистими. “Найкраща науково обґрунтована порада — залити водою з содою (10 г на 1 літр), лишити на 10 хвилин і відкинути через друшляк”. Супрун підкреслила, що партія полуниці, в якій видно зіпсовані ягоди, - відносно безпечна. Треба тільки викинути всі зіпсуті полуниці.
Також вона наголосила, що полуниця небезпечна не лише алергенами. Ягоди можуть бути джерелом паразитарних інфекцій та гепатиту А, якщо виросли на забруднених фекаліями полях чи якщо їх збирали хворі на гепатит А люди. Тому важливо ретельно мити руки та ягоди перед вживанням.