1. Новини Закарпаття
  2. >

Супрун розвінчала міф про шкоду кави

14.05.2019 17:27 Влада

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвінчала міф про шкоду кави.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвінчала міф про шкоду кави.

За її словами, помірне вживання кави для задоволення є корисним для організму людини, адже кава містить кофеїн та низку поліфенольних сполук, які є сильними антиоксидантами. Недарма кава вважається складовою здорового раціону. Про це йдеться на офіційній сторінці Супрун у Facebook.

Уляна Супрун розповіла, що у 2016 році каву внесли до списку речовин із протипухлинною дією. За її словами, кава добре впливає на низку процесів в організмі людини: покращує стан вистилки (ендотелію) кровоносних судин і тим самим зменшує ризик атеросклерозу; на 40% зменшує ризик раку печінки у людей-носіїв вірусу гепатиту С, зменшує прояви викликаного алкоголем панкреатиту.

У деяких людей кава на 18-60% зменшує ризик розвитку хвороби Паркінсона. Ті, хто регулярно та помірно споживають каву, мають на 15% нижчу ймовірність передчасної смерті. Доведено, що любителі кави рідше хворіють на діабет, а в діабетиків кава стає на заваді утворенню вісцерального жиру (на животі). Також кава підвищує тиск і покращує мозковий кровообіг.

 

Чим кава може зашкодити?

За словами Уляни Супрун, кофеїн, як і ліки та стероїдні гормони, проходять знешкодження в печінці. Власники “повільних” цитохромів довго знешкоджують кофеїн, тому він може викликати тахікардію, гіпертензію, біль в серці, тривожність і порушення сну.

Також кава активує симпатичну нервову систему. Звідси висновок: якщо кава на вас сильно діє, від неї калатає серце, вам тривожно, пересихає в роті і пропадає сон — не пийте каву. Саме вам вона шкідлива.

Ще однією причиною, яка може змусити відмовитись від цього напою, є залежність від кави.

Спершу від кави добре: вона викликає викид гормонів, які залучені у відчуттях задоволення, бадьорості чи радості. Кава може і викликати умовний рефлекс самим лише ароматом чи контекстом споживання. В результаті кофеїн “гальмує гальмування”, а мозок продовжує вивільнення нейромедіаторів збудження. Але вічно так тривати не може: нейромедіатори закінчуються, починають діяти інші механізму відчуття втоми та виснаження, а мозок збільшує кількість аденозинових рецепторів. В результаті, щоб їх всі заблокувати, слід вжити ще більше кави.

Нагадаємо, що названа вартість найдорожчої чашки кави в США.

Читайте на ГК:Чи зміняться повноваження політичних партій через ліквідацію районів, роз’яснили у ЦВК
Читайте на ГК:Замість автомата Калашникова: прикордонників озброїли гвинтівками як у НАТО (ВІДЕО)
Читайте на ГК:За липень ціни на АЗС зросли на 1-2,5 гривні
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська