1. Новини Закарпаття
  2. >

Уляна Супрун розповіла українцям про користь "самопоїдання"

13.05.2019 20:50 Влада

Заступник міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун дала поради, як активувати в своєму організмі процес автофагії.

Заступник міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун дала поради, як активувати в своєму організмі процес автофагії.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Автофагія (дослівно, "самопоїдання") – процес, що відбувається в клітинах. Білки, що неправильно "згорнуті", старі органели, віруси та бактерії, які могли поглинути клітини імунної системи, потрапляють в лізосоми і піддаються знищенню. Лізосома нагадує пухирець всередині клітини із ферментами, які знищують непотрібне. Таким чином наші клітини "роблять прибирання", - розповіла очільниця МОЗ.

Супрун зазначила, що цей процес відбувається в тілі постійно, але кволо. Активує автофагію низка чинників, з-поміж яких — голодування, обмеження калорій та фізичні навантаження.

"Автофагія та голод, який її запускає, виявилися ефективними в полегшенні хвороб, пов’язаних із запаленням, серцево-судинних, нейродегенеративних і метаболічних хвороб, ожиріння та раку, сповільнення старіння та подовження тривалості життя", - зазначила політик.

Також Супрун додала, що автофагія допомагає знищувати мієлоїдні бляшки в нейронах при хворобі Альцгеймера. Періоди голодування допомагають нормалізувати вагу та баланс холестерину.

"Порушення механізмів автофагії спостерігається при нейродегенеративних захворюваннях. З віком та при регулярно високих рівнях інсуліну (тобто ми часто їмо солоденьке) автофагія сповільнюється. І навпаки - коли ми голодні, коли немає інсуліну і натомість є гормон глюкагон, автофагія запускається", - пише Супрун.

За її словами, обмеження калорій у той чи інший спосіб — це модна та науково обґрунтована дієта. Для найкращого запуску автофагії голодування має тривати впродовж 18-24 годин. Тобто слід робити розвантажувальний день або пропускати вечерю і сніданок. Можна їсти лише в певний період дня: наприклад, з 11 години по 18 — але ж не постійно! Іншими шляхами “обмеження калорій” є підхід, коли ми харчуємося як завжди, але влаштовуємо дні дуже обмеженого споживання їжі. Популярний варіант 5 х 2, коли ми п’ять днів їмо як завжди, і два дні споживаємо не більше ніж 500-600 ккал. Ви можете обрати комфортний саме вам спосіб обмеження калорій.

  • Протипоказання до інтервального голодування
  • Люди, що звикли “заїдати стрес”, можуть після дня автофагії з’їсти значно більше, ніж потребують.
  • Голодувати і тренуватися не варто. Можливе запаморочення та дуже низька ефективність тренувань. Особливо це стосується бігу чи плавання.
  • Діабет 1 та 2 типу і голодування несумісні. Введення інсуліну на тлі голоду може критично знизити рівень цукру в крові.
  • Вагітним жінкам також не варто голодувати, а дотримуватися повноцінного, хоч і не надмірного, харчування.

Нагадаємо, що Супрун розповіла, як побороти паніку.

Читайте на ГК:В Україні може з'явитися безумовний базовий дохід. Як він може вплинути на життя українців?, - НВ
Читайте на ГК:Дитячі табори цього літа відкривати не можна - Ляшко
Читайте на ГК:Українцям дозволять голосувати онлайн на виборах восени
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська