1. Новини Закарпаття
  2. >

Путін заявив, що Київ вдвічі переплачує за газ

27.04.2019 14:06 Влада

Російський президент задався питанням про підписання договору на транзит газу з Україною.

Російський президент задався питанням про підписання договору на транзит газу з Україною.

Прямі поставки російського газу обійшлися б Києву вдвічі дешевше, ніж Україна закуповує зараз. Про це в суботу, 27 квітня, на прес-конференції в Пекіні заявив президент РФ Володимир Путін. 

"Ми врешті-решт підпишемо договір на транзит газу чи ні?.. Адже Україна рази в два отримує дорожче газ, ніж могла б отримувати", - сказав Путін і нагадав, що в разі переходу на прямі поставки ціна газу для Києва буде нижчою мінімум на 25%. 

"А якщо транзиту не буде? Ви розумієте, що тоді не буде реверсу. Адже реверс - він же віртуальний", - сказав Путін, пояснивши, що газ Києвом береться по трубі "у звичайному режимі", однак потім "у паперах пишеться, що це реверс". За його словами, якщо не буде транзиту російського газу в Європу, "тоді не буде газопостачання України". 

"Це таке серйозне питання, а вони клеять дурня, займаються якимись політичними чварами - замість того, щоб подумати про пересічного громадянина України, який живе щоденними турботами і змушений платити непомірну ціну за всі ці політичні фокуси", - підкреслив президент РФ. 

Як відомо, контракт між Нафтогазом і російським Газпромом щодо транзиту газу закінчується наприкінці 2019 року. Два раунди переговорів за участю Єврокомісії результатів не дали. Днями в ЄС повідомили, що газові переговори відбудуться найближчими тижнями.

Читайте на ГК:Головний санлікар України: Маски повинні носити всі (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Джамала написала свій стильний трек "Пастка" за сорок хвилин (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Україні новий рекорд щодо коронавірусу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська