1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Москаль прокоментував позицію закарпатських угорців на виборах

16.04.2019 22:16 Влада ВАЖЛИВО

Геннадій Москаль вважає, що мовне питання підкосило Закарпаття в першу чергу.

Геннадій Москаль вважає, що мовне питання підкосило Закарпаття в першу чергу.

Гість програми «Ваша Свобода»: Геннадій Москаль, голова Закарпатської облдержадміністрації. Бесідував Віталій Портников.

– В угорськонаселених районах також чинна влада не отримала достатньої підтримки. Питання у тому, чия в цьому помилка?

– Я став на сторону угорців. Якщо вчителька хімії 35 років викладала хімію на угорській мові, то як ви хочете, щоб на другий день вона почала її викладати на українській? Угорці вимагали для шкіл, де ведеться навчання мовами нацменшин, дати термін для того, щоб вчителі пройшли перепідготовку. Взяти їх у Київ, де великі кафедри фізики, хімії, геометрії, математики.

Чому не хоче уряд сказати, що це їхня вина? Ми пані Гриневич писали неоднократно листи: немає вчителів української мови, одна вчителька може ходити у три школи, тому що брак, вона явно не вспіває це все зробити. Яка була відповідь? Це треба збільшувати штат, видатки, а грошей у бюджеті немає. Розбирайтеся там з цією проблемою.

Мовне питання підкосило Закарпаття в першу чергу. Угорці, як кажуть, делікатно сказали: хто хоче, хай йде, а хто хоче, не йде. Дві угорські партії сказали, що ми не будемо нікого підтримувати на даних виборах. Ніхто не пропонував відміняти цей закон. Та й відмінити його неможливо – він вже вступив в дію. Але для шкіл, які навчаються мовами нацменшин, мали дати 3 роки, деякі спеціальності – можливо, і 4 роки, щоб перепідготовити, знайти нові підготовлені кадри.

Нагадаємо, Москаль різко прокоментував ситуацію з виборами, Зеленським та Балогами.

Читайте на ГК:В Офісі Президента не дають коментарів стосовно ймовірного візиту Зеленського на Закарпаття
Читайте на ГК:В Ужгороді домовлялися як освячуватимуть паски на Закарпатті (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Ужгороді захворіли на COVID-19 двадцять чотири особи (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська