1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ремонт скандальної траси Н-09 на Закарпатті на грані зриву: ПБС та "автодор" озвучили позиції (ВІДЕО)

10.04.2019 13:52 Влада ВАЖЛИВО

Траса знаходиться в аварійному стані.

Траса знаходиться в аварійному стані.

Як повідомила Служба автомобільних доріг в Закарпатській області, наприкінці минулого тижня тут розпочали поточні ремонтні роботи - знімають верхній шар покриття. До 25 березня був проведений тендер, наразі чекають терміни оскарження.

Втім, згідно з попереднім тендером, ця дорога мала бути давно готова. У 2016 зобов’язнання зробити її через тендер взяла на себе буковельська фірма ПБС. Що цікаво - ця фірма сама ж звернулася до суду, аби розірвати договір. Загальний кошторис ремонту складав більше 2 мільярдів гривень. Однак, як бачимо – ні ремонту, ні виконаних зобов’язань. Із більше 200 км покриття відремонтували 62, і то – нижній шар асфальту. Жодного кілометру ділянки Мукачево-Рогатин в експлуатацію так офіційно і не ввели, - повідомили в САД в області.

В свою чергу фірма «ПБС» вважає повторний тендер, оголошений Службою автомобільних доріг у Закарпатській області на ремонт дороги Н-09 Мукачево – Львів, є незаконний та необґрунтований.

У вересні 2016 року між Закарпатською САД та ТОВ «ПБС» укладено два договори на ремонт дороги державного значення Н-09 Мукачеве – Львів. За належного фінансування автошлях міг бути відремонтованим протягом двох років. Але місцеві чиновники постійно відтерміновували як виконання робіт, так і їх оплату. В результаті вони в односторонньому порядку вирішили розірвати договір. А це порушує права компанії, - вважають у «ПБС».

Як повідомили в фірмі-підряднику, відповідно до договору №47, який передбачає ремонт ділянки дороги Н-09 км від Мукачевого до села Ділового на Рахівщині, за два роки працівники буковельської фірми «ПБС» влаштували 26 км вирівнюючого шару асфальтобетону на суму більше як 231 млн. грн.

Але в зв’язку із нібито відсутністю коштів замовник відшкодував фірмі лише 190 млн. грн. У зв’язку з цим компанія «ПБС» та САД заключили ще одну угоду. В ній чиновники передбачили необхідне фінансування робіт на ділянці км 1+942 – км 154+000 на 2019 рік. Проте схоже для закарпатських дорожників ці документи нічого не означали. Бо на початку року вони вирішили розірвати договір в односторонньому порядку, - повідомила фірма.

ТОВ «ПБС» не погодилось із цим та надіслало на адресу САД у Закарпатській області листа. В ньому йшлося про готовність невідкладно приступити до продовження виконання робіт. На думку буковельських дорожників, договір хочуть розірвати незаконно та необґрунтовано. А це порушує права ТОВ «ПБС».

Але навіть попри це САД у Закарпатській області оголошує три повторні тендери на ремонт автомобільної дороги Н-09 Мукачево - Львів в межах одних і тих же ділянок.

Більше того, публікує на своїй офіційній сторінці компрометуючу статтю, яка не відповідає дійсності. Мова йде про рішення господарського суду Закарпатської області, де фігурувала зовсім інша ділянка Н-09 із зовсім іншим договором та на інших підставах. Замість того, щоб оголошувати тендер на ділянках автомобільної дороги Н-09 в межах Рахівського району ( де припинено договір №46 від 2016 року), Служба незаконно оголосила тендер на ділянках, де виконуються роботи ТОВ «ПБС». Таким чином закарпатські чиновники намагаються ввести громадськість в оману, маніпулюючи абсолютно різними фактами і видаючи один договір за інший, - зазначили в ПБС.

Нагадаємо, на Виноградівщині відбулася мирна акція проти стану доріг та відсутності ремонту.

Читайте на ГК:Овочево-фруктовий кошик 2020: які ціни на закарпатських ринках та в супермаркетах (ФОТО)
Читайте на ГК:В Іршавці помітно піднявся рівень води (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Повалене дерево та підтоплений дитячий майданчик: в закарпатському райцентрі негода наробила біди (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська