1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Останні п’ять років були найважчими для угорців Закарпаття – Брензович

07.04.2019 10:36 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Про це лідер КМКС заявив у суботу в Ужгороді на черговій 30-ій конференції Товариства.

Про це лідер КМКС заявив у суботу в Ужгороді на черговій 30-ій конференції Товариства.

“Ще ніколи не було такої великої потреби в рішучому, без торгів та уступок захисті інтересів угорської громади краю, ніж у нинішній ситуації в Україні,”- зауважив політик.

Аналізуючи діяльність КМКС за останні тридцять років, Ласло Брензович акцентував, що КМКС цілеспрямовано представляло інтереси угорців Закарпаття й робитиме це і в майбутньому.

Парламентарій окремо виділив і засудив безпрецендентний факт, коли в Україну не пустили з дипломатичним паспортом голову Демократичного Союзу угорців Румунії Гунора Келемена, який саме їхав до Ужгорода на конференцію КМКС, бо його ім’я значилось у горезвісних списках націоналістичного порталу “Миротворець”.

Брензович зазначив, що після Другої світової війни останні п’ять років були найважчими для угорців краю у зв’язку з тими несприятливими змінами, що сталися на Україні починаючи з 2014 року. Нагадав і про те, що Петро Порошенко не дотримав підписаної 1 травня 2014-го в Ужгороді угоди з КМКС, навпаки здійснювалось протилежне, ніж передбачала домовленість: з боку офіційного Києва обрушився шквал нападок на законні права угорської меншини регіону.

“Але КМКС не відступив, а єдиний з націонильних меншин України зібрав 65 тисяч підписів проти прийняття кабальних освітнього та мовного законів,” - зазначив політик.

Він відмітив, що 44-тисячне Товариство за останні п’ять років, незважаючи на труднощі, досягло значних успіхів: за його сприяння вдалося повністю оновити діяльність дошкільних угорських установ, помітно поліпшити навчання в угоромовних освітніх закладах, надати можливість для заснування власних справ понад 3 тисячам підприємцям краю, відкрити незалежний телеканал.

Ласло Брензович у всіх цих досягненнях та боротьбі КМКС за права й інтереси угорської громади краю назвав ключовою допомогу та підтримку уряду Угорщини, яка у зв’язку з цим готова йти навіть на певні конфлікти.

На завершення голова Товариства висловив надію, що другий тур виборів Президента України, який відбудеться 21 квітня, принесе в державу сприятливі позитивні зміни, в тому числі й для угорців Закарпаття.

Учасники конференції своїм рішенням надали повноваження керівництву КМКС для вступу в перемовини із претендентами на перемогу в другому турі виборів Президента країни.

На форумі виступив і тепло вітав ювілярів голова Комітету закордонних справ парламенту Угорщини Жолт Неймет.

Нагадаємо, на Закарпатті є золоте озеро: в мережі показали світлини.

Читайте на ГК:Рекет на трасі в Закарпатті: журналісти розповіли подробиці стрілянини по авто (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатці розповіли, чи економитимуть на святкуванні Великодня через карантин (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Ужгород. "Художні" правила дотримання гігієни під час пандемії COVID-19 (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська