1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Словаччині обирають президента

16.03.2019 13:18 Влада

16 березня у Словаччині обирають президента. Глава словацької держави має здебільшого представницькі функції.

16 березня у Словаччині обирають президента. Глава словацької держави має здебільшого представницькі функції.

У Словаччині в суботу, 16 березня, проходять президентські вибори. Понад чотири мільйони виборців обирають нового главу держави на наступні п'ять років. За даними останніх опитувань громадської думки, ліберальна юристка Зузана Капутова випереджала єврокомісара Мароша Шефчовича, котрого висунули правлячі соціал-демократи. Загалом на виборах за пост глави держави змагаються 13 кандидатів.

Виборчі дільниці працюватимуть до 22 години за місцевим часом. Очікується, що результати народного волевиявлення будуть відомі протягом натупного дня після виборів.

Якщо жоден з кандидатів не набере абсолютної більшості голосів, то 30 березня відбудеться другий тур голосування, у якому змагатимуться два кандидати із найбільшою кількістю голосів виборців.

Глава держави у Словаччині має здебільшого представницькі функції. Однак у випадку урядової кризи президент відіграє вирішальну роль.

Джерело: Українська служба DW

Читайте на ГК:Для нового уряду Словаччини ефективність протидії поширенню COVID-19 матиме суттєве політичне значення — Європейська правда
Читайте на ГК:Словаччина ввела новий карантинний протокол для в'їжджаючих на територію республіки
Читайте на ГК:Словаки нададуть знижку на транспортування газу через Закарпаття у підземні сховища України
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська