1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Гройсман привітав з 80-ю річницею проголошення Карпатської України

15.03.2019 10:37 Влада ВАЖЛИВО

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман привітав співвітчизників з 80-тою річницею від часу проголошення самостійної української держави - президентської республіки Карпатська Україна.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман привітав співвітчизників з 80-тою річницею від часу проголошення самостійної української держави - президентської республіки Карпатська Україна.

Його звернення оприлюднене на Урядовому порталі.

“Сьогодні, вклоняючись творцям і захисникам Карпатської України, ми віддаємо шану безпрецедентній мужності людей, які своїми діями і помислами символічно наближали проголошення незалежності України в 1991 році, які провістили краще майбутнє для всіх українців в єдиній і соборній державі”, - зазначив він.

Коли оглядаємося на драматичні і водночас величні сторінки національної історії, додав Гройсман, значно краще бачимо історичний масштаб діянь попередніх поколінь українців. Зокрема, це стосується борців за незалежність та єдність України, творців і захисників Карпатської України.

“Попри те, що Карпатська Україна як самостійна держава вистояла лише два з половиною місяці (з березня до кінця травня 1939 року), українці продемонстрували тверду волю до налагодження повноцінного державного, суспільного та соціального життя. У вкрай несприятливих геополітичних умовах, затиснуті з різних боків ворожими державами, українці досить швидко налагодили дієву роботу виконавчої та законодавчої гілок влади, а також торгівлі, транспорту, запровадили національну систему освіти та медійну сферу, сформували власну армію”, - підкреслив Гройсман.

Він нагадав, що під проводом досвідченого політика та науковця, президента Августина Волошина Карпатська Україна заявила про себе на міжнародній арені.

Нагадаємо, у Хусті поставлено нову п’єсу про Карпатську Україну.

Читайте на ГК:Серед медпрацівників Хустської райлікарні жодного випадку зараження COVID-19 не виявлено
Читайте на ГК:У Хусті протестували ринкові продавці овочів і фруктів
Читайте на ГК:У Хусті підприємці перекрили дорогу через закриття ринків, - соцмережі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська