1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Клімкін: перехідний період освітнього закону для закарпатських нацменшин потрібно збільшити

06.03.2019 18:14 Влада

Мiнiстр закордонних справ України Павло Клiмкiн заявив про необхiднiсть збiльшити до 5 рокiв перехiдний перiод для впровадження положень закону про освiту про мови навчання представникiв нацменшин.

Мiнiстр закордонних справ України Павло Клiмкiн заявив про необхiднiсть збiльшити до 5 рокiв перехiдний перiод для впровадження положень закону про освiту про мови навчання представникiв нацменшин.

Водночас глава МЗС пiдкреслив, що жодна країна НАТО не може використовувати Альянс для вирiшення двостороннiх питань, повідомило Сегодня.

Для того, аби угорська нацменшина Закарпаття почувала себе «повнiстю вдома» i вiдчувала опiку України, потрiбно припинити процес її обмеження, оскiльки «вони живуть в анклавi без належних знань української i ми їм в цьому повиннi допомогти»

Потрiбно змiнити методику вивчення української мови, викладання ряду предметiв українською мовою i навчання педагогiв, - впевнений Клiмкiн.

За його словами, необхiдно збiльшити перехiдний перiод для реалiзацiї мовної статтi законiв про освiту до 5 рокiв.

«За два роки ми його виконати не зможемо», - констатував глава МЗС.

Клiмкiн також заявив, що в iншому випадку, вказуючи на Росiю, вiдбуватиметься спекулювання на законi й роздмухування емоцiй на цьому ґрунтi.

«Це НАТО пiдтримує, але в той же час ми не хочемо зробити угорцiв менше угорцями. Це важливе питання їх нацiональної iдентичностi i важливе питання, яким чином вони одночасно можуть бути хорошими громадянами України i одночасно угорцями за нацiональну iдентичнiсть. Ми цiєї мети повиннi досягти. i позицiя НАТО завжди була дуже чiткою", - пiдкреслив Павло Клiмкiн.

Читайте на ГК:Закарпатця викрили на примушуванні дівчат-підлітків до заняття проституцією (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові знайшли покинутим новонародженого хлопчика
Читайте на ГК:Таке Берегово ви ще не бачили: місто на карантині показали без людей (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська