1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні набув чинності закон, який забороняє громадянам РФ бути спостерігачами на виборах

28.02.2019 10:48 Влада

В Україні набув чинності закон, який забороняє громадянам Російської Федерації брати участь у виборчому процесі в Україні № 2683-VIII.

В Україні набув чинності закон, який забороняє громадянам Російської Федерації брати участь у виборчому процесі в Україні № 2683-VIII.

Відповідно до документу громадяни держави-агресора не можуть брати участь у виборчому процесі в Україні. Окрім того, ініційовані чи внесені Росією кандидатури не можуть бути спостерігачами на виборах в Україні у складі міжнародних організацій, - пише Рубрика.

Відповідні зміни внесли до закону про вибори президента, народних депутатів і про місцеві вибори.

Нагадаємо, Верховна Рада заборонила спостерігачам із Російської Федерації брати участь у виборчому процесі в Україні.

Бюро з демократичних інститутів і прав людини при ОБСЄ всупереч умовам, викладеним у запрошенні українською стороною, запропонувало внести двох громадян РФ до складу Місії зі спостереження за виборами президента України 31 березня 2019 року. Їм не надали акредитації.

Згодом у БДІПЛ ОБСЄ заявили про намір запропонувати всім державам-членам, зокрема й Росії, надіслати в Україну короткострокових спостерігачів за виборами у 2019 році. Росія зі свого боку заявила про намір відрядити до України короткострокових спостерігачів у складі місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

Спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян повідомив, що до країни пускатимуть тільки акредитованих спостерігачів.

Нагадаємо, що на Закарпатті вчасно запрацювали шість ОВК, але деякі з них – без керівництва.

Читайте на ГК:Новий рекорд: стало відомо, скільки грошей переказали заробітчани в Україну
Читайте на ГК:Уряд погодив виплати до 300% зарплати медикам, які лікують хворих на COVID-19
Читайте на ГК:Нефьодов прокоментував відставку
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська