1. Новини Закарпаття
  2. >

В МЗС відреагували на угорську заяву про "напівфашистський" закон

22.02.2019 21:58 Влада

МЗС України вважає неприпустимими маніпулювання Будапешта і подальші вимоги Угорщини щодо зміни українського освітнього закону.

Про це йдеться у відповіді речниці МЗС України на запити ЗМІ щодо останніх висловлювань угорських посадовців про Україну.

Речниця нагадала, що ухвалений відповідно до внутрішнього законодавства та українських міжнародних зобов'язань Закон України "Про освіту" пройшов експертизу Венеціанської Комісії, а її рекомендації перебувають у стадії виконання.

"Вважаємо неприпустимими подальші вимоги щодо зміни ухваленого законодавства, маніпулювання такими епітетами як "напівфашистський закон", як і фактами щодо його змісту", - йдеться у заяві.

У МЗС підкреслили, що Київ веде діалог з партнерами через обраних народами цих країн представників і очікує такої ж поваги до вибору українського народу.

Речниця запевнила, в Україні "ні уряд, ні суспільство не мають антиугорських настроїв і залишаються готовими до діалогу з Угорщиною".

Нагадаємо, глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш заявив, що офіційний Будапешт вважає "напівфашистським" український закон про освіту і продовжує наполягати на внесенні змін.

"Україна в даний час має уряд, який топче права меншин, який прийняв "напівфашистський" закон про освіту", - сказав він

Як відомо, Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна-НАТО, заявляючи про нібито порушення прав угорців, які живуть в Україні, через положення закону про освіту, яким визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Нагадаємо, що консульський збір приніс МЗС України вже 1 мільярд гривень.

Читайте на ГК:Публікація розмови з Трампом компрометує президента України на батьківщині, - Frankfurter Rundschau
Читайте на ГК:Укрнафта заборгувала 18 мільярдів: борг компанії погасять за рахунок українців - ЗМІ
Читайте на ГК:Спрогнозовано курс гривні до 2022 року - S&P
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка