1. Новини Закарпаття
  2. >

Як почуватиметься американський долар цього тижня в Україні

18.02.2019 10:28 Влада

Початок другої декади лютого на валютному ринку не був вдалим для гривні. За період з 11 до 15 лютого долар подорожчав при продажу на 14 копійок до рівня в 27,22/27,25 гривень до кінця торгів п'ятниці

Початок другої декади лютого на валютному ринку не був вдалим для гривні. За період з 11 до 15 лютого долар подорожчав при продажу на 14 копійок до рівня в 27,22/27,25 гривень до кінця торгів п'ятниці

Не допомогли нацвалюті ні аукціони з розміщення ОВДП, що проводяться Міністерством фінансів, ні активізація господарської діяльності підприємств в середині місяця.

Останнім часом фактор розміщення ОВДП (щотижня по вівторках сам аукціон і по середах — розрахунок за куплені папери) істотно впливає на курсоутворення, оскільки значну частину українських паперів скуповують нерезиденти. Для розрахунків за гривневі облігації іноземцям потрібні ресурси і вони активно продають валюту, що і знижує котирування міжбанку.

Але минулого тижня Мінфін України продав паперів всього на суму 3,45 млрд гривень в еквіваленті за курсом Нацбанку і іноземці не особливо торгували валютою для їх покупки. Тому істотного зміцнення нацвалюти в ці дні на міжбанку так і не відбулося, повідомляє Мінфін.

Не особливо активні на торгах були й експортери. Вони стали притримувати валюту понад обов'язкових 50% виручки як тільки відчули потенційну можливість продатися потім подорожче.

Основна частина пропозиції поглиналася самим ринком і Нацбанк всього один раз за тиждень зумів поповнити свої резерви, купивши минулого вівторка за нашими розрахунками до $10-15 млн за 26,98 гривень. Але навіть цією невеликою покупкою він фактично остаточно розгорнув ринок в сторону подорожчання валюти.

Що вплине на курс найближчим часом

У ці дні головними факторами, що впливають на поведінку валютного ринку будуть:

— Період клієнтських бюджетних платежів і господарська діяльність підприємств. На сплату податків у клієнтів залишається не так вже й багато часу. Починаючи з сьогоднішнього дня активізуються з продажем валюти експортери і знизять свої апетити імпортери. Компаніям буде потрібна гривня для розрахунків з державою, що спрацює на користь нацвалюти.

Нагадаємо, на кордоні Закарпаття з Угорщиною розквітає корупція

Читайте на ГК:Астрологи назвали найазартніших людей за знаком Зодіаку
Читайте на ГК:"Укрзалізниця" запустила новий сервіс для купівлі квитків: відомо як він працює
Читайте на ГК:Українських жінок готуватимуть до війни на фронті: депутати - ЗА, президент - ПРОТИ
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська