1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Голови КМКС та УМДС звернулись до Луценка за роз’ясненням

29.09.2018 10:48 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Генеральний прокурор України днями заявив у пресі, що “СБУ розпочала розслідування фактів видачі угорських паспортів жителям Закарпатської області”, й окрім цього, повідомив, що “… у питанні подвійного громадянства ситуація однозначна: за подібне правопорушення має бути відповідальність.”

Й навів приклад нардепа-втікача Андрія Артеменка, якому припинили українське громадянство після виявлення в нього ще одного паспорта іншої держави.

У зв’язку з наведеним вище, Василь Брензович та Ласло Зубанич звернулися у п’ятницю до Юрія Луценка за роз’ясненнями.

По-перше, керівників КМКС і УМДС цікавило, чому таке розслідування розпочато лише проти мешканців Закарпаття, коли загальновідомо, що паспорти інших держав мають також жителі інших регіонів України? На чому ґрунтується подібний, на думку очільників двох найбільш впливових угорських осередків регіону, дискримінаційний підхід? Яку норму законодавства порушили мешканці краю, котрі одержали паспорти сусідньої держави і яким законодавчим актом України передбачена відповідальність людей за набуття іншого громадянства і в чому полягає така відповідальність?

Василь Брензович та Ласло Зубанич запитували також, чи діє на території нашої держави прийнята в 1996 році Конституція України? Якщо так, тоді як співвідносяться вислови Генерального прокурора з положеннями статті 25 Основного Закону, відповідно до якої “Громадянин України не може бути позбавлений громадянства…” та за конституційним принципом єдиного громадянства (ст.4 Конституції України), який у тлумаченні Закону України “Про громадянство”, означає: “Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України, ” – повідомляє Угорське телеграфне агентство (МТІ).

Нагадаємо, що у посольстві Угорщини відмовились надати інформацію про видачу паспортів українцям, та незабаром в МЗС прокоментували скандальне відео із "врученням угорських паспортів" на Закарпатті.

Через деякий час в мережі з'явилося відео, на якому закарпатці отримують громадянство Угорщини.

Також, Сіярто заявив, що "Висилку консула з Берегова розцінимо як недружній акт". В свою чергу Клімкін вважає, що в Угорщині його "не почули".

Читайте на ГК:У Берегові сталася ДТП: камери зафіксували момент аварії (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Сійярто вважає законною видачу угорських паспортів громадянам України
Читайте на ГК:Верховний Суд остаточно повернув державі ділянку прикордонної смуги на Закарпатті
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus