1. Новини Закарпаття
  2. >

Супрун закликала українців вчити мову жестів

24.09.2018 11:52 Влада

Глава МОЗ зазначила відсутність дубляжу жестовою мовою в інформації українських медіа та брак кваліфікованих перекладачів жестової мови.

Глава МОЗ Уляна Супрун закликала українців вивчати мову жестів, щоб спілкуватися з людьми з порушенням слуху.

"Сьогодні вперше відзначається всесвітній день жестових мов. Люди з порушенням слуху з усього світу доносять інформацію про те, що хочуть бути почутими. Щороку світ стає більш інклюзивним, водночас люди, які спілкуються мовою жестів, все ще живуть наче в окремому Всесвіті, який важко зрозумілий для більшості", - розповіла Супрун на своїй сторінці в Facebook.

В.о. міністра зазначила, що серед людей є багато міфів, пов'язаних із мовою жестів.

"У світі є близько 150 національних жестових мов і ще стільки ж діалектів. Назви жестових мов переважно створюються за територіальним принципом (наприклад, у США, Великобританії та Австралії використовується не англійська, а американська, британська й австралійська жестові мови відповідно, до того ж вони не схожі одна на одну). В Україні нечуючі люди спілкуються українською жестовою мовою (УЖМ). Найчастіше тільки між собою, адже велика частина українського інформаційного простору не залучена до мови жестів", - пояснила Супрун.

Глава МОЗ зазначила, що відсутність дубляжу жестовою мовою в інформації українських медіа, нестача кваліфікованих перекладачів жестової мови, відсутність у системі освіти навчання для дітей з порушенням слуху мовою жестів - це лише верхівка айсберга проблем, з якими стикаються люди з вадами слуху в Україні щодня. 

У грудні 2017 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 23 вересня Міжнародним днем ​​жестових мов.

Читайте на ГК:Тіна Кароль підкреслила пишні груди сміливим вбранням (фото)
Читайте на ГК:З 1 грудня в Україні підвищать пенсії - ВВС
Читайте на ГК:Мінінформ представив історії успішних людей з інвалідністю
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus