1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На сесії Берегівської райради більшість сільських голів покинули залу на знак протесту (ФОТО)

19.09.2018 16:55 0 Влада Автор: Голос Карпат

 

Дебати загострились навколо питання, хто має увійти до складу конкурсної комісії, яка визначатиме, кого назначити керівником загального освітнього закладу.

Згідно з Типовим положенням, затвердженим міністерством освіти і науки України, до складу конкурсної комісії з рівною кількістю представників кожної із сторін, мають входити висуванці засновника, трудового колективу, громадських об’єднань батьків учнів та керівників закладів освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці. До участі в роботі комісії із правом дорадчого голосу можуть залучатися представники громадських об’єднань та експерти у сфері загальної середньої освіти.

У документі немає жодного слова про те, що до складу комісії забороняється вносити висуванців органів місцевого самоврядування, на території яких знаходяться навчальні заклади, чи їх депутатів. А якщо щось не заборонене, значить дозволене.

Виходячи з цього депутат з В.Бакти Наталія Граб, колишня голова сільської ради, запропонувала, аби до складу конкурсної комісії увійшли і представники органу місцевого самоврядування.

“Адже Типовим положенням передбачений склад даного підрозділу в кількості до 16 осіб, а поки-що набрали лише 10, разом із висуванцями РДА,”- звертала увагу присутніх виступаюча. (На жаль, вона не спитала, з якого дива до складу комісії увійшли і представники засновника, і райдержадміністрації. Бо Типове положення передбачає або одних, або інших. Ред.).

Проте керівництво ради було категорично проти такого перебігу подій. На трибуну запросили керуючого справами ради, який ще раз зачитав рекомендації Типового положення, правда, перед тим зауважив, що державним органам та службовцям дозволено те, що передбачене.

“Навіщо нам свідомо приймати незаконне рішення, яке потім можуть відмінити,”- була аргументація голови ради.

“Для чого тоді потрібні голови сільських рад, якщо до їх голосу все-рівно ніхто не дослухається?, - прозвучало риторичне запитання від Наталії Граб. – Невже керівник органу самоврядування чи його представник не має права голосу при вирішення надважливого питання, хто буде на даній території директором школи?”

Питання поставили на голосування. З 24 присутніх депутатів 18 проголосували “за” першу пропозицію, 4 було проти і 1 утримався, таким чином рішення було прийняте.

На знак протесту проти нього переважна більшість голів сільських рад покинули сесійний зал.

Нагадаємо, дітям-сиротам на сесії Берегівської райради вручили свідоцтва на право власності однокімнатних квартир.

Читайте на ГК:У Берегові сталася ДТП: камери зафіксували момент аварії (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Сійярто вважає законною видачу угорських паспортів громадянам України
Читайте на ГК:Верховний Суд остаточно повернув державі ділянку прикордонної смуги на Закарпатті
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus