1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Президія Кабінету Міністрів Угорщини: Україна бачить ворога в тому, хто найбільше зробив для надання їй допомоги

04.08.2018 10:12 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Іштван Грежа майже три роки працював уповноваженим угорського уряду, який відповідав за координацію взаємовідносин між Саболч-Сатмар-Березькою та Закарпатською областями, спрямованих на розвиток.

Іштван Грежа майже три роки працював уповноваженим угорського уряду, який відповідав за координацію взаємовідносин між Саболч-Сатмар-Березькою та Закарпатською областями, спрямованих на розвиток.

З новим призначенням політика змінилась лише назва його посади (тепер він – уповноважений міністра без портфеля, що відповідає за національну політику, релігійні справи та угорські нацменшини за кордоном. Ред.), а коло обов’язків залишилось, його діяльність жодним чином не спрямована проти України, він і надалі домагатиметься, аби розвиток найзахіднішого краю України та сусідніх регіонів Угорщини був скоординований, реалізовувався на основі прозорих цілей,- повідомила у п’ятницю Президія Кабінету Міністрів Угорщини Угорському телеграфному агентству (МТІ).

Це було реагування на заяву заступника міністра закордонних справ України Василя Боднара, який в повідомленні інтернет-виданню “Європейська правда” наголосив, що Україна готова заборонити в’їзд на її територію уповноваженого Іштвана Грежи, якщо Угорщина не надасть відповідних роз’яснень для чого створено цю посаду.

У заяві Президії Кабінету Міністрів Угорщини акцентували: успішно здійснені до цього десятки програм однаково примножують здобутки як угорської, так і української громад. Як приклад наводилась реконструкція даху Мукачівської обласної дитячої лікарні, безкоштовне надання вакцини для зупинення поширення епідемії кору, врятування життя 18 неугорським жителям Закарпаття, котрі потребували термінового діалізу нирок, оновлення дитсадків, куди ходять не лише угорські діти, а й діють змішані групи тощо. Буквально днями Угорщина передала Закарпаттю тонни хлору, щоб угорці та українці регіону пили чисту воду.

Наголошувалось, що Угорщина практикувала багато таких жестів, які стосувались більшості корінного населення України. Таким, наприклад, було фінансування виготовлення і встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку в Берегові чи оновлення греко-католицької каплички в Тухольці, не говорячи вже про реабілітацію в Угорщині поранених в АТО бійців.

Все це означає не втручання у внутрішні справи України, а покращення рівня життя закарпатських угорців та українців. Викликає обурення, що МЗС України ігнорує всі ці моменти і погрожує заборонити в’їзд на територію країни уповноваженого, який за останні три роки найбільше зробив для підтримки угорських та українських жителів регіону, а також зміцнення добросусідських відносин між двома державами,- заявляє Президія Кабінету Міністрів Угорщини.

Нагадаємо, раніше МЗС Украни повідомляло, що уряд Угорщини створив посаду міністра у справах Закарпатської області.

Читайте на ГК:У Берегові знайшли покинутим новонародженого хлопчика
Читайте на ГК:Таке Берегово ви ще не бачили: місто на карантині показали без людей (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові священики освячували великодні кошики на дому (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська