1. Влада

Активісти просять не годувати лебедів на Кірпічці в Ужгороді (ВІДЕО)

26.07.2018 13:13 Ексклюзив

{youtubes}

Орнітологи разом з активістами просять містян не підгодовувати птахів на озері Кірпічка.

Годування хлібом та зерном не так шкодить птахам, як сприяє розмноження пацюків.

«Ну що, маємо черговий виводок на Кірпічці. Ось такі пацюки раді гостинцям, які ужгородці, незважаючи на численні прохання не приносити, таки носять птахам. Пшениця, просо і купа хліба - це просто ол-інклюзів зі збалансованим харчуванням для гризунів. Якщо торік їх було кілька і вони ховалися, то сьогодні вони готові їсти з рук. Ніхто не хоче оригінальне селфі?», - турбуються активісти.

Лебеді ж зазвичай харчуються на мілині, тому і вживають рослини, комах, личинок, черв’яків, черепашки, поруч земноводних і рибу. Шию занурюють на глибину до одного метра, і захоплюють все, що трапляється між водними рослинами, на мілководді і на самому березі. Їдять різних молюсків, дрібну рибу і комах разом з водоростями і ряскою. Часто лебеді общипують листя верби, які нависають над водою або щипають траву на березі. Особливу ласощі для птахів – це зернові культури, як: пшоно, кукурудза, злакові, і хліб. Проте, підгодовувати їх хлібом та зерном не можна, бо тоді вони втрачають навички харчуватись самостійно.

Орнітологи і зоологи в один голос відзначають, що годувати птахів, які живуть на волі, в природному середовищі існування потрібно тільки при низьких температурах від -15 до — 30 градусів, і при різних фізичних ушкодженнях і захворюваннях. Ужгородці ж пропонують встановити заборонні таблички та проводити просвітницьку роботу серед населення.

Нагадаємо, на озері в Ужгороді в пари лебедів з'явились четверо пташенят.

Читайте на ГК:Знайомство, пістолет, постріли та удушення: романтична зустріч закінчилася вбивством (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:“Таксі” за 11000 зелених: деталі гучного затримання на Закарпатті (ФОТО)
Читайте на ГК:Вправлялись на влучність: закарпатець влаштував стрілянину  біля садочка (ВІДЕО)