1. Новини Закарпаття
  2. >

Кому дякував Порошенко? На саміті G7 не згадували про Україну – російські політологи

11.06.2018 11:08 Влада

Президент України Петро Порошенко подякував лідерам G7 за «підтримку», виражену за підсумками саміту в Канаді.

Президент України Петро Порошенко подякував лідерам G7 за «підтримку», виражену за підсумками саміту в Канаді.

За його словами, Кремлю спрямований «чіткий консолідований меседж» про необхідність виконувати свої зобов'язання. Однак політологи підкреслюють, що в ході саміту «сімки» її лідерам не вдалося дійти згоди з цілого ряду проблем, а українське питання було далеко не центральним. Експерти відзначають, що саме Київ як учасник конфікта в Донбасі повинен вже чотири роки вести переговори з Донецьком і Луганськом, проте саботує цей процес, повідомляє RT

Президент України Петро Порошенко подякував лідерам країн «Великої сімки» за підтримку, виражену в підсумковому комюніке саміту G7. Він також зазначив, що Україна входить до числа ключових пріоритетів «вільного світу».

«Вдячний лідерам« Великої сімки »та ЄС за потужний сигнал підтримки України. Саміт в Шарлевуа і мої контакти з керівництвом «сімки» напередодні цієї зустрічі підтверджують, що Україна знаходиться серед ключових пріоритетів вільного світу », - написав він у Facebook.

«Вітаю чіткий консолідований меседж наших партнерів про те, що Кремлю варто позбутися ілюзій і сумлінно виконувати свої зобов'язання», - зазначив Порошенко.

«Умови гранично чіткі: спочатку повагу до міжнародного права, припинення агресії в Донбасі і повернення Криму Україні. В іншому випадку ціна для Москви за її агресію проти України і втручання у внутрішні справи інших держав і надалі буде зростати », - заявив він.

Як стверджує видання, під «чітким консолідованим меседжем» український президент міг мати на увазі присвячений Росії розділ комюніке за підсумками саміту лідерів «Великої сімки» в Квебеку. Нагадаємо, глави держав G7 закликали Росію «припинити своє дестабілізуючий поведінку з метою підриву демократичних систем».

Крім слів підтримки британської позиції щодо звинувачення Росії у нібито причетності до отруєння в Солсбері колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки, а також засудження співпраці Москви і Дамаска, «сімка» торкнулася і української тематики.

«Ми зберігаємо нашу прихильність надання допомоги Україні в здійсненні масштабних і необхідних реформ», - йдеться в документі.

Лідери G7 також безпосередньо зв'язали тривалий режим антиросійських санкцій з «нездатністю Росії продемонструвати повне виконання своїх зобов'язань по Мінським угодами і повагу суверенітету України».

Разом з цим в комюніке виражається повна підтримка зусиль в рамках нормандського формату і ОБСЄ з врегулювання конфлікту на сході України.

«Якщо буде потрібно, ми готові прийняти подальші обмежувальні заходи, щоб збільшити витрати для Росії», - сказано в документі.

При цьому лідери «сімки» відзначили, що будуть продовжувати працювати з Москвою в рамках врегулювання регіональних криз і глобальних викликів там, «де це відповідає інтересам» країн G7.

Додамо, що текст підсумкового комюніке саміту G7 в результаті не підписала американська сторона. Достроково покинув Квебек президент США Дональд Трамп пов'язав це з «неправдивими заявами» прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо з економічних питань.

Раніше американський лідер спочатку заявив, що хотів би бачити Росію в «Великій вісімці», а потім на полях саміту відповів на питання журналіста про те, чи варто визнати Крим російським.

У свою чергу, російський лідер Володимир Путін в ході прес-конференції за підсумками роботи саміту Шанхайської організації співпраці (ШОС) скептично поставився до заяви «сімки» про дестабілізуючих діях Москви.

«Так само, як по відношенню до деяких інших подій (зокрема, всі проявили солідарність з Лондоном з приводу відомої події в Солсбері), нічого конкретного знову сказано не було. Говориться про те, що з великим ступенем ймовірності ця подія відбулася. Солідарність в зв'язку з цим виникає на якийсь дуже хиткою грунті. Мені здається, треба припинити всю цю «творчу» балаканину і перейти безпосередньо до питань, пов'язаних з реальним співпрацею », - підкреслив Путін.

«На підтримку України нічого заявлено не було»

За словами члена Ради з міжнаціональних відносин при президенті Росії Богдана Безпалько, кажучи про «потужні сигнали підтримки», який країни G7 нібито надали Україні, Порошенко намагається видати бажане за дійсне.

«Я не бачу ніяких підстав, щоб сприймати те, що відбувалося на G7 як сигнал на підтримку України. Досить дивно інтерпретувати так заяву того ж Трампа про те, що він хотів би повернення Росії в G8, або слова Макрона про те ж, нехай і з застереженнями. Якщо ці лідери при конфронтації з нашою країною визнають її самостійною силою і бажають нашого повернення в клуб G8, то це говорить тільки про те, що в Росії бачать досить потужного геополітичного гравця, який гідний поваги і певних домовленостей. Про Україну тут якось взагалі ніхто не згадував », - зазначив він.

За словами співрозмовника RT, що пройшов саміт G7 запам'ятається «скандальністю» і відсутністю консолідації серед його учасників.

«Американці відмовилися підписувати остаточне комюніке за вказівкою Трампа. Тобто тут жодної позиції, ні вже тим більше одностайності в підтримку України ніде заявлено не було. Єдине, що як і раніше залишається фактом, може бути, обнадійливим Порошенко, - Росія не входить до складу клубу G7 », - заявив політолог.

«Спроба спотворити реальну ситуацію»

У свою чергу, професор кафедри порівняльної політології факультету гуманітарних і соціальних наук РУДН Юрій Пошта заявив, що у виступах Петра Порошенка на зовнішньополітичні теми найчастіше можна почути трактування подій, яку хотіли б бачити київська влада, а не те, що відбувається насправді.

У бесіді з RT експерт зазначив, що це можна віднести і до оцінки українським лідером підсумків саміту в Квебеку. За його словами, в ході опинилася конфліктної зустрічі на вищому рівні виявилися дуже серйозні протиріччя між Дональдом Трампом і лідерами інших країн «сімки», зокрема щодо ставлення до Росії.

«Трамп висловив побажання, щоб Росія повернулася в« Великої вісімки ». Європейські учасники в основному виступали проти цього і говорили, що Росія може повернутися, тільки якщо виконає свої зобов'язання по Мінським угодами. Але справа в тому, що мінські домовленості не виконує насамперед Київ як учасник конфлікту », - зазначив політолог.

«За ним Україна повинна була вже чотири роки вести переговори з Луганськом і Донецьком, чого немає в принципі. Тобто Луганськ і Донецьк не приймаються як рівні партнери для переговорів. А Росію Київ називає учасником конфлікту. Тобто Росія повинна припинити будь-яка участь в цій ситуації - і ось тоді Київ військовим шляхом вирішить проблему, і Мінські угоди виявляються просто не потрібні », - додав співрозмовник RT.

За його словами, в даному випадку можна говорити про спробу з боку українського лідера спотворити реальну ситуацію, оскільки саміт лідерів G7 був набагато більш складним і суперечливим, ніж Порошенко намагається це представити

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська