1. Новини Закарпаття
  2. >

За позовом Віктора Медведчука суд зобов'язав Парубія пройти психолого-лінгвістичну експертизу

19.05.2018 21:54 Влада

Суд доручив провести психолого-лінгвістичну експертизу звинувачень Парубія на адресу Медведчука, озвучених у січні 2016 р.

Печерський районний суд Києва прийняв рішення призначити проведення судової психолого-лінгвістичної експертизи висловлювання спікера Верховної Ради Андрія Парубія у сесійній залі парламенту 28 січня 2016 року на адресу лідера громадського руху "Український вибір" Віктора Медведчука, повідомив Інтерфакс.

Це визначено в оприлюдненій 16 травня 2018 року в Єдиному державному реєстрі судових рішень постанові суду від 7 травня 2018 року, яку ухвалив головуючий суддя Печерського райсуду Роман Новак під час розгляду цивільної справи №757 / 3560/17-ц за позовом В.Медведчука (у тексті постанови - "ОСОБА_2") до А.Парубій (в тексті постанова "ОСОБА_5") і апарату Верховної Ради про захист честі, гідності та ділової репутації шляхом спростування недостовірної інформації.

У матеріалах справи йдеться, що в своєму позові В.Медведчук вимагає спростування недостовірного, за його твердженням, висловлювання А. Парубія, а саме: "Я тільки доповню свою позицію, нехай нас усіх засудять, те, що ОСОБА_2 - сепаратист, я говорив, і підтвердить кожна порядна людина в цьому залі".

Головуючий у справі суддя зазначив, що прийняв рішення задовольнити клопотання про проведення експертиз висловлювання спікера парламенту, оскільки і представники позивача, і відповідача обґрунтували необхідність проведення експертного дослідження, але сторони не надали відповідних висновків експертів.

"Призначити в справі за позовом ... судову психолого-лінгвістичну експертизу, проведення якої доручити державному підприємству "Українське бюро лінгвістичних експертиз НАН України", - йдеться в постанові суду.

Також суд визначив перелік питань щодо висловлювання А. Парубія, які будуть передані на рішення експертам.

Серед таких питань, зокрема: чи є ці висловлювання спікера Верховної Ради на адресу політика "продуктом комунікативної мовленнєвої діяльності?"; До якого виду та класифікації комунікативності (емоційної, вольової, референтної) належить це висловлювання відповідача у справі?; "Чи є це висловлювання Відповідача 1 продуктом гіперкомунікатівності зі складовою неадекватного усвідомлення реальних обставин і свідченням нездатності нормально контактувати з Позивачем?".

Також фахівцям належить відповісти, чи є фактичні затвердження в промові А. Парубія інформацією негативного характеру про В.Медведчука, а також чи є вираз "Я тільки доповнюю свою позицію, нехай нас усіх засудять, те, що ОСОБА_2 - сепаратист, я говорив, і підтвердить кожна порядна людина в цьому залі" фактичним твердженням або оціночним судженням?" та низка інших питань.

Згідно із постановою, провадження у справі належить припинити до надходження висновків судової психолого-лінгвістичної експертизи.

"Постанову в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржено шляхом подання скарги протягом 15 днів до Апеляційного суду. Києва", - йдеться в документі.

Читайте на ГК:Посилки з-за кордону: як зміниться онлайн-шопінг в Україні
Читайте на ГК:В Україні відзначають День пам'яті жертв Голодомору
Читайте на ГК:Ціна газу буде менша: Нацкомісія заборонила проводити донарахування за природний газ
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus