1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Закарпатцям, які голосували на виборах в Угорщині, хочуть припиняти громадянство України

21.04.2018 15:30 Влада ВАЖЛИВО

Президент Петро Порошенко пропонує дозволити припиняти громадянство України жителям, які беруть участь у виборах в інших державах.

Про це йдеться в законопроекті №8297, внесеному до парламенту в статусі невідкладного.

Згідно пропонованих змін, отримання російського громадянства жителями Криму в результаті протиправних дій окупаційної адміністрації (російських державних органів і підконтрольних самопроголошених органів, узурпували владу) не буде вважатися добровільним.

В то той же час підставою для втрати громадянства України стане "використання виборчого або іншого права, наданого іноземним громадянством або виконання обов'язків, покладених іноземним громадянством, що підтверджується даними публічних реєстрів або офіційних видань і сайтів державних органів або органів місцевого самоврядування іноземної держави".

Як пояснили Українській правді в адмністрації президента, вказані зміни не стосуються виключно кримчан, а усіх громадян України, які мають паспорт іноземної держави. 

Зокрема це може стосуватися і жителів Закарпаття, котрі можуть мати громадянство Угорщини, Словаччини чи інших держав.

Крім цього підставою для втрати українського громадянства буде використання при в'їзді/виїзді а також на території України іноземного паспорта, що зафіксує державна прикордонна служба або інший держорган.

Серед новел законопроекту міститься також пункт, що громадянство України за територіальним походженням не зможуть отримати особи, які вчинили злочин проти людства чи здійснювали геноцид, засуджені в Україні за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину (до погашення або зняття судимості) з урахуванням рівня загрози для національної безпеки держави.

Або ж люди, які вчинили на території іншої держави діяння, визнані законодавством України тяжким або особливо тяжким злочином.

"Ця умова не поширюється на іноземців чи осіб без громадянства, які перебувають у шлюбі з громадянином України понад три роки, і на іноземців чи осіб без громадянства, які перебували з громадянином України понад три роки у шлюбі, що припинився внаслідок його смерті", – вказано в документі.

8 квітня пройшли вибори до парламенту Угорщини, на яких перемогу здобула правляча партія "Фідес" Віктора Орбана.

Джерело УП в Берегівській райдержадміністрації повідомило, що за найскромнішими оцінками в угорських виборах взяли участь до 30 тисяч жителів Закарпаття - близько 2,5% всіх закарпатців або 25% місцевих угорців.

Водночас генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайло повідомив, що для голосування на 3-х угорських спецдільницях, які діяли в Україні 8 квітня, загалом зареєструвалося 2713 осіб, і явка на них у цей день склала 86%.

Напередодні в МЗС заявили, що Угорщина роздала на Закарпатті понад 100 тисяч паспортів.

Нагадаємо, Орбан оголосив про перемогу та подякував закордонним угорцям.

Читайте на ГК:Угорці не пропустили на Закарпаття крадену "Toyota"
Читайте на ГК:На Закарпатті затримали "BMW", який розшукував Інтерпол
Читайте на ГК:У Берегові сталася ДТП: камери зафіксували момент аварії (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus