1. Новини Закарпаття
  2. >

Супрун пропонує замінити флюорографію анкетуванням

23.03.2018 10:43 Влада

Проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей не має сенсу, оскільки не вирішує проблеми, вважає в.о. міністра.

Флюографія - застарілий метод діагностики з "радянської системи охорони здоров'я", від якого слід відмовитися на користь анкетування у сімейного лікаря. Про це на своїй сторінці в Facebook написала виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. 

"У нашій роботі впровадження сучасних практик медичної допомоги часто має відбуватися одночасно з руйнуванням застарілих методів. А разом з ними і міфів, породжених радянською системою охорони здоров'я. Одним з них є проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей з метою зупинити туберкульоз", - написала вона. 

На підтримку своєї заяви в.о. міністра наводить ряд аргументів. 

"По-перше, флюорографія дозволяє виявити тільки розвинені форми захворювання. На ранній стадії хвороба не призводить до змін у легенях, тому навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже. По-друге, флюорографічні обстеження часто проходять повз саме тих людей, хто найбільше ризикує захворіти - пацієнтів із незабезпечених і вразливих груп населення", - пише вона.

У своєму повідомленні вона описала, як проходить діагностування туберкульозу в "цивілізованих країнах".

"У цивілізованих країнах це виглядає так: - На огляді у сімейного лікаря (або терапевта чи педіатра) пацієнт заповнює анкету, де відповідає на питання, які можуть визначити можливість захворювання. - Якщо лікар бачить потребу - він пропонує пацієнту здати мокротиння на аналіз. Він покаже, чи є в організмі збудник хвороби вже за 2:00 і пацієнт зможе почати лікуватися", - резюмувала Супрун.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus