1. Новини Закарпаття
  2. >

Порошенко підписав закон про аудиторську діяльність

02.02.2018 Влада

Президент Петро Порошенко сьогодні, 2 фераля, підписав закон, який приводить національні акти про аудит у відповідність до законодавства ЄС.

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про аудит фінансової звітності та аудиторської діяльності". Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави. Цей закон визначає правові основи аудиту фінансової звітності, здійснення аудиторської діяльності в Україні і регулює відносини, що виникають під час її виконання. Встановлюється, що аудитор набуває права на здійснення аудиторської діяльності після підтвердження кваліфікаційної придатності і набуття практичного досвіду в порядку, визначеному цим законом. 

Аудитор, який набув право на здійснення аудиторської діяльності, додається до Реєстру. Аудитор має право здійснювати аудиторську діяльність одноосібно тільки після додавання його до Реєстру як суб'єкта аудиторської діяльності. Аудитор здійснює аудиторську діяльність у складі аудиторської фірми або як фізична особа - підприємець або здійснює незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником аудиторської фірми. 

Аудиторам забороняється безпосередньо займатися іншими, не сумісними з аудиторською діяльністю видами підприємницької діяльності, що не виключає їхніх прав отримувати дивіденди, доходи від інших корпоративних прав, доходи від оренди і відчуження рухомого і нерухомого майна, пасивні доходи. Разом з цим аудитори можуть займатися громадською, освітньою, викладацькою і науковою діяльністю, підготовкою публікацій з отриманням відповідної винагороди. Відповідно до закону всі аудитори і суб'єкти аудиторської діяльності підлягають громадському нагляду. 

Відповідальним за здійснення громадського нагляду за аудиторською діяльністю в Україні є Орган громадського нагляду за аудиторською діяльністю. Цей орган складається з Ради нагляду за аудиторською діяльністю та Інспекції із забезпечення якості. Орган громадського нагляду забезпечує здійснення нагляду і несе відповідальність за реєстрацію аудиторів і суб'єктів аудиторської діяльності, впровадження міжнародних стандартів аудиту, контроль за атестацією аудиторів і безперервним навчанням аудиторів, контроль за якістю аудиторських послуг, а також за дисциплінарні провадження щодо аудиторів і застосування стягнень. У разі систематичного невиконання Аудиторською палатою рішень Органу громадського нагляду два і більше разів чи виникнення конфлікту інтересів під час виконання Аудиторською палатою повноважень Орган нагляду ініціює скликання позачергового з'їзду аудиторів з метою дострокового припинення повноважень членів Ради Аудиторської палати України. 

Рішення про дострокове припинення повноважень членів Ради Аудиторської палати України і рішення про делегування нових членів Ради Аудиторської палати України приймає з'їзд аудиторів. 

Передбачено, що закон набуде чинності 1 січня 2018 року і буде введений у дію 1 жовтня 2018 року, окрім п.п. 1 п. 9 р. Х "Прикінцеві та перехідні положення" цього закону щодо внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, який вступає в силу через 12 місяців з дня набрання чинності цим законом.

Читайте на ГК:Режим "чорних АТОшників". Як "Нацдружина" здійснила переворот в Черкасах і що це означає для всієї України, - Страна
Читайте на ГК:Водіям доведеться повністю змінити свої автомобільні аптечки / ВІДЕО
Читайте на ГК:В мережі з'явився "фільм з піску" про життя Кузьми Скрябіна
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus