1. Новини Закарпаття
  2. >

У Нацбанку бояться збільшення кількості заробітчан, які виїжджають за кордон

02.02.2018 10:22 Влада

Додатковим ризиком активізації трудової міграції з України є збільшення кількості студентів, які здобувають освіту за кордоном, повідомили в Національному банку України.

Національний банк України (НБУ) відзначає ризик посилення в найближчі роки міграційних процесів, в тому числі трудової міграції з України. Про це повідомляється в оприлюдненому на веб-сайті центробанку інфляційному звіті за січень.

"Міграційні процеси можуть посилитися в найближчі роки, зокрема в Польщу. Додатковим ризиком активізації трудової міграції з України є збільшення кількості студентів, які здобувають освіту за кордоном", - вказано в документі.

НБУ при цьому зазначає, що в останні роки потоки українських мігрантів в Польщі істотно зросли на тлі зростання її економіки, спрощення правил працевлаштування, надання низки переваг і можливостей для українців, що мають карту поляка, а також спрощення перетину кордону через введення безвізового режиму з країнами ЄС.

Нацбанк також наводить дані Eurostat, згідно з якими 87% посвідок на проживання, які українці отримали в ЄС в 2016 році, були надані Польщею. Також, за даними Міністерства сім'ї, праці і соціальної політики Польщі, 95% всіх дозволів на працевлаштування, виданих країною в першому півріччі 2017 року, отримали українські громадяни.

Крім Польщі, українці найчастіше виїжджають на заробітки в Росію, Італію та Чехію. Водночас міграція в Росію останнім часом зменшилася, в тому числі через ускладнення міждержавних відносин.

Серед внутрішніх чинників, що підсилюють трудову міграцію, Нацбанк України відзначає військову агресію, макроекономічну кризу, погіршення добробуту домогосподарств, високий рівень молодіжного безробіття.

Читайте на ГК:Тіна Кароль підкреслила пишні груди сміливим вбранням (фото)
Читайте на ГК:З 1 грудня в Україні підвищать пенсії - ВВС
Читайте на ГК:Мінінформ представив історії успішних людей з інвалідністю
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus