1. Головна
  2. >
  3. Влада

Рада прийняла Закон про приватизацію державного майна

885
Влада Україна

Приватизація (відчуження) майна, що перебуває у комунальній власності, здійснюється органами місцевого самоврядування відповідно до вимог цього Закону.

Рада прийняла Закон про приватизацію державного майна

Документ регулює правові, економічні та організаційні основи приватизації державного та комунального майна, а також майна, що належить АР Крим.
Приватизацію держмайна врегулювали одним законом «Про приватизацію державного та комунального майна» (проект № 7066) , який прийнято ВР 18 січня. Закон прийнятий з техніко-юридичними правками.
Так, серед іншого, документом встановлена ​​класифікація об'єктів приватизації, визначені суб'єкти приватизації, повноваження державних органів і порядок і способи приватизації.
Зазначається, що основною метою приватизації є прискорення економічного зростання, залучення іноземних і внутрішніх інвестицій, зменшення частки державної або комунальної власності у структурі економіки України шляхом продажу об'єктів приватизації ефективному приватному власнику.

"Приватизація здійснюється на основі таких принципів:
законності;
відкритості та прозорості;
рівності та змагальності;
державного регулювання та контролю;
продажу об'єктів приватизації з урахуванням особливостей таких об'єктів;
захисту економічної конкуренції;
- створення сприятливих умов для залучення інвестицій;
повного, своєчасного та достовірного інформування про об'єкти приватизації та порядок їх приватизації;
забезпечення конкурентних умов приватизації", - сказано в тексті документу.

Водночас, дія Закону не поширюється на приватизацію об'єктів державного житлового фонду, в тому числі гуртожитків.

Також дія цього Закону не поширюється на дії суб'єктів управління, спрямовані на вихід з складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю, учасником якого є держава або територіальна громада і розмір державної або комунальної частки становить 50 або менше відсотків.

Приватизація (відчуження) майна, що перебуває у комунальній власності, здійснюється органами місцевого самоврядування відповідно до вимог цього Закону.

Приватизації не підлягають казенні підприємства та об'єкти, необхідні для виконання державою своїх основних функцій, для забезпечення обороноздатності і об'єкти права власності українського народу, майно, що становить матеріальну основу суверенітету України.
Також встановлено, що приватизація земель державних і комунальних підприємств, установ та організацій регулюється Земельним кодексом України.
Об'єкти приватизації розділені на наступні категорії:
об'єкти малої приватизації: єдині майнові комплекси державних підприємств, їх структурних підрозділів, в тому числі єдині майнові комплекси та їх структурні підрозділи, передані в оренду, крім єдиних майнових комплексів державних підприємств, що належать до об'єктів великої приватизації; відокремлене майно; об'єкти незавершеного будівництва (будівлі, споруди, передавальні пристрої, які не введені в експлуатацію), законсервовані об'єкти; об'єкти соціально-культурного призначення; пакети акцій акціонерного товариства, утвореного в процесі приватизації та корпоратизації, акції (частки), що належать державі в статутному капіталі господарських товариств, інших господарських організацій і підприємств, заснованих на базі об'єднання майна різних форм власності та розташованих на території України або за її межами, крім пакетів акцій акціонерних товариств, що належать до об'єктів великої приватизації; інші об'єкти, які не належать до об'єктів великої приватизації.

"Об'єкти малої приватизації продаються виключно на електронних аукціонах. Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації та Порядок відбору операторів електронних майданчиків для організації проведення електронних аукціонів з продажу об'єктів малої приватизації, авторизації електронних майданчиків, розмір та порядок сплати плати за участь, визначення переможця за результатами електронного аукціону, а також порядок визначення додаткових умов продажу, затверджуються Кабінетом Міністрів України", - йдеться у документі.

об'єкти великої приватизації: об'єкти державної власності (єдині майнові комплекси державних підприємств та пакети акцій (часток) суб'єктів господарювання, у статутному капіталі яких більше 50% акцій (часток) належить державі), вартість активів яких за даними фінансової звітності за останній звітний рік перевищує 250 млн. грн.
У той же час зазначається, що Порядок та умови продажу об'єктів великої приватизації державної власності затверджуються Кабінетом Міністрів України. Особливості продажу об'єктів великої приватизації, що перебувають у комунальній власності, можуть бути встановлені рішенням відповідної місцевої ради.
Також даним документом регулюється ПОРЯДОК І СПОСОБИ ПРИВАТИЗАЦІЇ. Зокрема, формування та затвердження переліків об'єктів, що підлягають приватизації, а також Порядок прийняття рішення про приватизацію та способи приватизації.

"Приватизація державного або комунального майна здійснюється шляхом:
1) продажу об'єктів права державної або комунальної власності на аукціоні, у тому числі:
аукціоні з умовами;
аукціоні без умов;
аукціоні за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій;
аукціоні із зниженням стартової ціни;
аукціоні за методом вивчення цінових пропозицій;
2) викупу об'єктів приватизації", - сказано в тексті документу.

Водночас, цим Законом регламентовано процедуру формування стартової ціни об'єктів приватизації, порядок проведення розрахунків за приватизацію об'єктів,  використання грошових коштів, одержаних від приватизації, оформлення угод приватизації, тощо.

Відтак, згідно документу, Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
- розробити та привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти;
- забезпечити розроблення та прийняття міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;
- забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Президент дозволив безкоштовно приватизувати житло в гуртожитку після 5 років проживання.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber