1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Україні готуються закони, які загрожують закарпатським угорцям із подвійним громадянством, - дипломат

19.01.2018 10:19 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Голова КМКС, народний депутат України Ласло Брензович зустрівся в Будапешті з главою МЗС Угорщини Петером Сійярто.

Під час діалогу йшлося про становище й проблеми угорської громади Закарпаття, шляхи вирішення останніх.

“Угорщина має 150 тисяч аргументів, чому вона заінтересована у сильній, демократичній Україні, взаємовигідній співпраці з нею,- наголосив на спільній прес-конференції в четвер керівник зовнішньополітичного відомства Угорщини.- Адже саме стільки угорців проживає на території України, переважно на Закарпатті.”

Дружні взаємовідносини надзвичайно важливі між материнською та сусідніми з нею державами. Тому Угорщина прагне налагодити такі стосунки. На основі взаємоповаги один до одного. Угорщина однією з перших визнала незалежність України, підтримувала її інтеграційні прагнення, тому прийнятий закон про освіту, який значно ущемляє права угорської меншини, угорська нація вважає “ножем у спину.”  Позиція Угорщини й надалі залишається незмінною: згадуваний закон протирічить міжнародним та європейським правовим нормам, двосторонній угоді між Угорщиною та Україною. Все це співпадає із приписами Євросоюзу, згідно з якими відібрати вже отримані права від нацменшин не можливо.

Окрім цього, з усіх питань, що стосуються нацменшин, потрібно консультуватися з останніми. Слід також виконувати рекомендації Венеціанської комісії з даного питання. Найефективніший метод позитивного розв’язання ситуації – відкорегувати статті нового освітнього закону, що стосуються прав національних меншин. На жаль, з часу запропонованих висновків Венеціанської комісії ні з угорським урядом, ні з угорцями Закарпаття ніхто із представників владних структур України не консультувався.

“Стурбованість викликають також нові ініціативи: до українського парламенту надійшли законопроекти, які ще більше обмежують права меншин,- зауважив дипломат.- Розпочалась підготовка законодавчих актів про середню освіту, але з цього приводу теж ніяких консультацій ні з Угорщиною, ні з угорською громадою Закарпаття не відбулося. Готуються закони про національні меншини, громадянство, яке загрожує особам, що мають подвійне. Звуження чекають на угорські мас-медіа України.”

Петер Сійярто заявив, що Угорщина й надалі дотримуватиметься свого рішення не підтримувати Україну в її інтеграційних потугах, поки вона порушуватиме європейські вимоги та стандарти. Керівник зовнішньополітичного відомства вважає, що це – не двостороннє питання і НАТО теж мало б звернути на нього увагу.

Ласло Брензович підтвердив, що угорці Закарпаття зацікавлені в хороших українсько-угорських відносинах, євроатлантичних потугах України, але не ціною знищення прав нацменшин. Мова йде про гострий конфлікт, але відступати нікуди.

“Запроваджувані й заплановані українською владою рішення ліквідують повноцінну діяльність наших культурно-освітніх закладів, що у свою чергу ставить під сумнів існування угорської громади на рідній землі,- зазначив голова КМКС.- Дані рішення суперечать Конституції України, її міжнародним зобов’язанням та вимогам двосторонньої угоди між Україною і Угорщиною.”

Ласло Брензович висловив сподівання, що Президент Петро Порошенко дотримає свою обіцянку виконати рекомендації Венеціанської комісії.

Нагадаємо, Угорщина блокуватиме відносини України з НАТО через інтереси нацменшини в Закарпатті.

Читайте на ГК:У Берегові відбулись збори Закарпатської угорської туристичної ради (ФОТО)
Читайте на ГК:Угорці не пропустили на Закарпаття крадену "Toyota"
Читайте на ГК:На Закарпатті затримали "BMW", який розшукував Інтерпол
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus