1. Новини Закарпаття
  2. >

Новий Верховний суд розпочав свою роботу

15.12.2017 09:16 Влада

Новий Верховний Суд почав роботу 15 грудня. Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд і Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ припинили функціонування.

Відповідне рішення було ухвалено на пленумі Верховного Суду ще 30 листопада, передав Цензор.НЕТ.

Одночасно з початком роботи нового суду припиняють функціонувати старий Верховний Суд і вищі спецсуди.

Новий Верховний Суд складається з Великої палати, касаційного адмінсуду, касаційного госпсуду, касаційного цивільного суду і касаційного кримінального суду.

Верховний Суд є єдиним судом, який переглядає в касаційному порядку судові рішення, винесені судами першої та апеляційної інстанцій.

Суди нижчих інстанцій зобов'язані під час вибору і застосування норми права до спірних правовідносин враховувати висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Колегія суддів касаційного суду має право передати справу на розгляд Великої палати Верховного Суду, якщо прийде до висновку, що справа містить виняткову правову проблему і така передача необхідна для забезпечення розвитку права і формування єдиної правозастосувальної практики.

Верховному Суду як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи за позовом про дострокове припинення повноважень депутата Верховної Ради, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності парламенту, Президента, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, закарпатка виграла конкурс на посаду судді Верховного суду України.

Читайте на ГК:Клімкін анонсував чергові консульські консультації України та Угорщини
Читайте на ГК:Масові протести єврономерів: Арестович розповів, хто найбільше злить
Читайте на ГК:Регулятор прогнозує зростання цін на світло на 15%
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus