1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Андрій Балога оприлюднив недостовірні дані щодо своєї освіти – активіст

14.12.2017 09:36 Влада

Мукачівський активіст вирішив перевірити достовірність освіти Андрія Балоги.

Власне розслідування активіст Сергій Носалюк розмістив на особистому сайті.

"Потратив день на те, щоб більш глибоко зануритись у вивчення питання про минуле нашого міського голови Андрія Балоги. От я і перечитав інформацію, яку він вказав про себе та вирішив глянути на ті міста і місця, про які говорилось у поданих автобіографічних даних" – пише Сергій Носалюк,

За словами чоловіка, місто Ролла, що у Північній Дакоті надзвичайно маленьке. Там всього лише одна школа. 

"Я тоді засумнівався, що наш майбутній мер і справді там вчився. Також я зазначив, що там немає ніякого університету....Я познаходив всі можливі електронні адреси закладів міста Ролла і направив туди листи із запитами, чи відомо їм щось про те, що у їхньому місті жив Андрій Балога. Нажаль, по сьогоднішній день, мені так і не надійшло жодної відповіді...Паралельно, на те питання, що я підняв у публікації, однією людиною, близькою до пана Андрія, мені було вказано, що я невірно порозумів інформацію з біографії, і мова іде про університет Північної Дакоти, який знаходиться у місті Гранд-Форкс (а не у Роллі)".

Цей факт породив у чоловіка інше запитання: чому б просто не оприлюднити фото диплому університету?! 

"Отже, розчарувавшись у мешканцях міста Ролла, я місяць тому вирішив випробувати вдачу і почав шукати підтвердження про вищу освіту нашого мера" – стверджує пан Сергій.

Чоловік знайшов сайт університету http://und.edu/

"Я прошерстив його вдоль і в поперек. Робив різноманітні запити через пошукову систему сайту та через інші пошукові системи. Однак жодного згадування про те, що Андрій Балога навчався в UND (University of North Dakota) я не знайшов" – йдетьсяв в його публікації.

 Проте відсутність запису на сайті, ще не означає, що студент не вчився в цьому учбовому закладі. Був правда один момент:

"Саме в той час, коли Андрій Балога за даними з його біографії вивчав бізнес і економіку в UND, одна зі студенток університету проводила там "український вечір"". 

Вона розповідала їм про Україну, частувала борщем, Демонструвала український національний одяг.

"Я вже вирішив, що мені пощастило, і я, звичайно, знайду фото, де наш Андрій у вишиванці презентує Україну разом з колегою по навчанню. Нажаль, ні... Його там не було. Чи просто фото не було. Тоді я вирішив знайти ту дівчину. Однак соцмережі видали мені величезний список осіб з таким прізвищем та ім'ям (досить поширені). А тому опрацювати стільки профілів було б вкрай обтяжливо".

Чоловік вирішив спробувати інший шлях.Знайшов українську фірму, яка організовує навчання в UND для українців.

"Зателефонувавши туди, я дізнався, що вони лише готують майбутніх студентів. Самі ж вони мають опосередковане відношення до UND. Немає у них і інформації про те, хто з наших співгромадян навчався в цьому університеті. Однак, дівчина з тієї фірми була досить люб'язною, і підказала мені, в якому напрямку мені слід рухатись. Вона прямо в телефонному режимі скерувала мене на розділ ALUMNI (випускники) на сайті UND".

Чоловік переглянув майже всі сторінки цього розділу, однак так і не знайшов про Андрія Балогу жодного слова.

"Тоді я спробував зареєструватись на сайті і отримати доступ до закритого сервісу, що надає можливість пошуку одногрупників. Я заповнив всі форми. Однак, при спробі доступу до пошукової форми, відображалась інформація, що пошук стане можливим, коли мій профіль буде перевірено адміністрацією. Зрозуміло, що мою реєстрацію згодом було скасовано, так як я не був студентом UND.У мене вже почали опускатись руки і я зробив останню спробу - вирішив піти навпростець. Справа в тому, що у цього університету є деяка специфіка. Може для американських ВУЗів це й типово, але для українських це дійсно незвично і нетипово.
Випускники UND після закінчення університету підтримують досить тісні стосунки між собою. Вони навіть створили організацію що об’єднує бувших студентів UND. Ця організація досить серйозна і з досить розгалуженою організаційною структурою. Штат адміністрації там сильно роздутий...)))
А раз таке діло, подумав я, то вирішив написати всім тим людям запити. А може хто і відповість.
Досвід з мешканцями Ролли, давав небагато надії, однак мені більше нічого не приходило в голову.
Я написав більш ніж трьом десяткам людей".

Через три дні чоловіку прийшла відповідь від директора по публікаціям та зв'язкам зі ЗМІ, пана Міло Сміта.

"Його відповідь була короткою: "Andriy Baloha did attend the University of North Dakota from 2005-2011, majoring in Business Economics. University records, however, do not show him receiving a degree from UND. " Що в дослівному перекладі означає: "Андрій Балога відвідував Університет Північної Дакоти в 2005-2011 роках по спеціальності "Економіка бізнесу". Університетські записи, однак, не містять факту отримання ним ступеню від UND"– заявив Сергій Носалюк.

Саме сьогодні і завтра мер міста Мукачева Андрій Балога, відповідатиме на питання мукачівців під час зустрічей.Сергій Носалюк вирішив задати йому перше питання:

"Пане Андрію, ви і надалі продовжуватимете наполягати, на тому, що маєте вищу освіту за спеціальністю "Бізнес і Економіка", яку ви начебто здобули в Університеті Північної Дакоти?"

Нагадаємо, Балога vs Москаль: на Закарпатті розгорівся скандал навколо замку "Паланок".

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus