1. Новини Закарпаття
  2. >

Рада схвалила ріст акцизів на сигарети на третину

14.11.2017 23:29 Влада

Законопроект прийнятий у першому читанні.

Верховна Рада прийняла в першому читанні правки до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році, що передбачає збільшення акцизів на тютюнові вироби на 29,7%, ставок екологічного податку на 11,2%, рентної плати (крім видобутку корисних копалин) - на 16,8%. За відповідний законопроект проголосувало 260 народних депутатів, передало Інтерфакс-Україна

Згідно з пояснювальною запискою до документа, індексація відповідає прогнозному зростанню індексу споживчих цін та індексу цін виробників промислової продукції. Законопроектом передбачається поступове, до 2025 року, підвищення специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів, а саме в 2018 році - на 29,7%, а в наступні роки - на 20% до рівня, еквівалентного EUR 90 євро за 1 тис. штук. 

Відзначається, що зараз мінімальне податкове зобов'язання для сигарет в Україні складає EUR 20 (596,05 грн) за 1 тис. штук. У документі вказується, що прийняття законопроекту дозволить збільшити надходження до бюджету України, зокрема, загальні надходження від впровадження норм цього законопроекту в 2018 році складуть 12,46 млрд грн, з яких за рахунок акцизів на тютюн - 11,74 млрд грн. 

У той же час, депутати відмовилися від пропозиції уряду про збільшення акцизів на алкоголь і пиво та ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом з урахуванням того, що за останні роки ці ставки вже багато разів підвищувалися, а в 2018 році передбачається надходження ще 6,3 млрд грн від конкурсів із продажу ліцензій на зв'язок 4G.

Читайте на ГК:Кабмін спрогнозував зростання цін на газ і світло
Читайте на ГК:Власники авто на "єврономерах" готуються палити шини під Кабміном (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Спецслужбам РФ завадили влаштувати в Україні техногенну катастрофу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus