1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Про що розпоряжається міський голова Мукачева – понад 40 розпоряджень, які не оприлюднено / ДОКУМЕНТ

23.10.2017 18:09 0 Влада Автор: Голос Карпат

 

45 розпоряджень, більшість з яких вже виконано.

Вже завтра, у вівторок, 24 жовтня, в Мукачеві відбудеться засідання виконавчого комітету міської ради. Згідно, переліку питань, оприлюднених на офіційному сайті міськради, під час засідання розглянуть проект рішення "Про розпорядження, прийняті міським головою між засіданнями виконкому".

У документі йдеться, що за період з 26 вересня по 23 жовтня поточного року видано 45 розпоряджень міського голови з основної діяльності. Водночас зазначено, що на даний час більшість розпоряджень виконано, крім останніх.

Детальніше про розпорядження мукачівського міського голови дивіться у фотогалереї Голосу Карпат. 

Варто зазначити, що розпорядження міського голови набирає чинності з моменту підписання його міським головою, якщо не встановлений інший термін введення в дію, і діє протягом терміну, зазначеного в розпорядженні, а якщо його немає — постійно.

Крім того, розпорядження не пізніше третього дня після його видання розсилається адресатам протокольною частиною відділу з питань діловодства та господарського забезпечення виконкому відповідно до розрахунку розсилки, погодженого керуючим справами виконкому. Організація виконання розпоряджень міського голови забезпечується органами та особами, зазначеними в розпорядженнях.

Також, маємо зауважити, що оскільки міський голова, керівники виконавчих органів рад не є «органами місцевого самоврядування», а є посадовими особами місцевого самоврядування, проекти їхніх актів не підлягають оприлюдненню відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Однак згідно з цим Законом розпорядження міського голови та накази керівників виконавчих органів місцевої ради підлягають оприлюдненню після прийняття (крім внутрішньоорганізаційних актів, до яких можна віднести накази про прийняття на роботу, звільнення, переміщення або переведення на іншу роботу, на- правлення на навчання, надання відпустки тощо).

Втім, наразі на офіційному веб-сайті Мукачівської міськради оприлюднено переважно тільки розпорядження про скликання сесій та проведення фестивалів, культурних подій, а також початок та закінчення опалювальних сезонів.

Водночас, вартує уваги і той факт, що раніше Мукачівська міськрада та коаліція «Прозорі ради» підписали меморандум про співпрацю. Згідно документу учасники коаліції «Прозорі ради» зобов'язуються надати Мукачівській міській раді висновки та рекомендації щодо відповідності основних нормативно-правових актів Мукачівської міської ради нормам чинного законодавства, зокрема Регламенту ради, Регламенту виконавчого комітету, Положення про постійні депутатські комісії, Статуту територіальної громади тощо.

Водночас міська рада планує врахувати пропозиції щодо відкритості, які пропонують експерти коаліції «Прозорі ради». Йдеться про імплементацію чинних норм закріплених в Законі України «Про доступ до публічної інформації», Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законі України «Про статус депутатів місцевих рад», Законі України «Про запобігання корупції», Законі України «Про здійснення державних закупівель», зокрема шляхом винесення на голосування та підтримки при голосуванні рішень, що стосуються наступних змін.

Читайте на ГК:Журналісти показали, як знищують контрабандні сигарети на Закарпатті (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатські журналісти викликали поліцію, розслідуючи вирубку лісу (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Удар "Молотом". Що відомо про трагедію із закарпатськими військовими на полігоні, - Страна
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus