1. Новини Закарпаття
  2. >

Президент підписав закон про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в ОРДЛО

07.10.2017 13:40 Влада

Глава держави нагадав, що ще під час першого ухвалення три роки тому чимало представників політичних сил «лякали жахіттями» щодо цього закону.

Президент Петро Порошенко підписав закон № 2167-VIII «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей», ухвалений Верховною Радою 6 жовтня,  повідомили у прес-службі глави держави. 

Закон визначає, що Україна у прагненні до відновлення територіальної цілісності залишається відданою мирному врегулюванню ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН. Також у законі відзначено, що суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах міжнародно визнаного кордону є цілісною і недоторканною. 

Закон створює необхідні умови для розгортання в окремих районах Донецької та Луганської областей миротворчої операції ООН, зокрема з урахуванням постанови Верховної Ради від 17 березня 2015 року № 253-VIII «Про схвалення звернень від імені України до Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй та Ради Європейського Союзу стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки». 

У зверненні у зв’язку з прийняттям закону Порошенко наголосив, що «відповідальне голосування більшості допоможе нашій армії й надалі тримати оборону з мінімумом жертв, а дипломатам – посилити міжнародний тиск на Росію». 

Він зауважив, що законом «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей» на один рік продовжується дія раніше прийнятого закону. 

Глава держави нагадав, що ще під час першого ухвалення три роки тому чимало представників політичних сил «лякали жахіттями» щодо цього закону. 

«Та жоден, наголошую, жоден негативний прогноз за ці три роки не справдився», - підкреслив Порошенко.

Він також зауважив, що, за словами представника України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі Ірини Геращенко, росіяни не приховували своїх сподівань на провал голосувань у Верховній Раді щодо закону «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей», бо «це розв'язало б їм руки на лінії зіткнення і допомогло би скинути тягар санкцій». 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus