1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Закарпатські пенсіонери не мають повертати "переплачені пенсії"

26.07.2017 13:42 Влада

В червні поточного року до Міжгірського районного суду надійшли 4 позовні заяви про стягнення переплачених пенсій на загальну суму 11986,14 грн.

Про це повідомляє видання KarpatNews з посиланням на  прес-службу міжгірського районного суду.

Пенсіонери не зобов’язані повертати переплачені пенсії  не  з їх  вини
«Вини відповідачів не встановлено», - саме такого висновку дійшов суд (суддя Кривка В.П.) за результатами розгляду спорів за позовами Міжгірського об'єднаного управління ПФУ Закарпатської області до пенсіонерів району.
В червні поточного  року до Міжгірського районного суду надійшли 4 позовні заяви про стягнення переплачених пенсій на загальну суму 11986,14 грн.
В ході судового розгляду було встановлено, що переплати пенсій виникли внаслідок помилок у програмному забезпеченні УПФ України, яке було виявлено під час перевірки пенсійних справ щодо правильності застосування норм пенсійного законодавства. В кожному випадку відповідачам направлялись листи з пропозицією про добровільне повернення сум переплат. Однак, пенсіонери не спішили повертати ніби – то переплачені пенсії, оскільки не бачили в цьому своєї вини. Зважаючи на це, Міжгірське об'єднане управління ПФУ вирішило повернути помилково нараховані кошти через суд.
В кожному з 4-ох судових спорів пенсіонери-відповідачі заявили заперечення проти позову, оскільки не вбачали своєї вини у передплаті пенсій, а згідно правової позиції, викладеної у постанові ВСУ від 22.01.2014 року у справі №6-151цс13 « особа не повинна відповідати за помилку держави за відсутності з її боку недобросовісності».
На підставі досліджених доказів, з врахуванням правових позицій ВСУ суд відмовив у задоволенні позову Міжгірського об'єднаного управління ПФУ Закарпатської області в повному обсязі.

Нагадаємо, нова Пенсійна реформа підвищить пенсії лише на 60-70 грн, але збільшить пенсійний вік, - ЗМІ.

Читайте на ГК:На Міжгірщині згоріла тонна сіна
Читайте на ГК:В Міжгір'ї сміття скидають просто в річку (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Міжгірщині змагатимуться парапланеристи
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus